Park Project II

Brzozy i klony stanęły w Konstruktorska Business Center

Niezbędne było sprowadzenie na teren inwestycji specjalistycznego dźwigu – DEMAG AC 350.
Sadzenie drzew wymagało zaangażowania sporej liczby osób.
Warszawa. Zakończono niecodzienną akcję sadzenia 25-letnich drzew w patio najwyższej klasy biurowca klasy A.

Warszawski biurowiec klasy A Konstruktorska Business Center ozdobiły drzewa. Nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie pewien drobiazg. Do operacji sadzenia drzew w dwóch wewnętrznych dziedzińcach trzeba było wykorzystać specjalistyczny dźwig DEMAG AC 350, bowiem ,,sadzonki” miały aż 10 metrów wysokości! Deweloper czyli HB Reavis jako jedna z pierwszych firm w Polsce zdecydowała się na posadzenie dorosłych już drzew.   

- Inwestycje HB Reavis zawsze wyróżniają się wysoką jakością, funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Chcemy, aby Konstruktorska Business Center, która jest naszą pierwszą inwestycją w Polsce, była tego doskonałym przykładem. Dlatego też zdecydowaliśmy się na tak niecodzienne rozwiązanie. Wykorzystanie już dorosłych drzew jest ogromnym logistycznym wyzwaniem, stąd niewiele firm się na nie decyduje. Nie tylko ich wysokość, ale i waga, dochodząca do 8 ton, robią ogromne wrażenie. Jesteśmy przekonani, że efekt końcowy będzie nie tylko niesamowity wizualnie, ale również zwiększy komfort i wygodę pracy - mówi Jerzy Kamiński, Develpoment Manager, HB Reavis Poland. 

Konstruktorska Business Center, u zbiegu stołecznych ulic Konstruktorskiej i Suwak, oferuje swoim najemcom ponad 48 000 mkw. powierzchni najwyższej jakości. Budynek, zaprojektowany przez pracownię Epstein, jest obecnie w trakcie precertyfikacji BREEAM i będzie zasilany wyłącznie energią elektryczną z odnawialnych źródeł (farmy wiatrowe). Biurowiec będzie oferował 33 naziemne stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Budowa Konstruktorska Business Center rozpoczęła się w kwietniu 2011 roku, natomiast zakończenie prac planowane jest na koniec tego roku. Najemcy wprowadzą się do biurowca w pierwszym kwartale 2013 r.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra