Proton Office

Tydzień Bezpieczeństwa w Skanska

Szkolenie z pierwszej pomocy na budowie biurowca Maraton, fot. Skanska
Atrium 2 - szkolenie dla dzieci, fot, Skanska
W dniach od 18 do 24 maja na różnorodnych budowach w całej Polsce odbywała się II edycja Tygodnia Bezpieczeństwa.

Tydzień Bezpieczeństwa jest największym na polskim rynku przedsięwzięciem związanym z bezpieczeństwem pracy. W tym roku hasło przewodnie inicjatywy brzmiało: „Bezpieczeństwo – wspólna sprawa”. W działaniach związanych z akcją uczestniczyli pracownicy sił własnych oraz podwykonawczych wszystkich firm Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. W ciągu całego Tygodnia we wszystkich firmach odbywały się pokazy, spotkania oraz warsztaty. Na budowach sygnatariuszy Porozumienia zobaczyć można było wspólny plakat promujący wydarzenie.

 

Tydzień Bezpieczeństwa nie ominął oczywiście też biurowców. W Poznaniu, na budowie obiektu Maraton firma Skanska zorganizowała szkolenie BHP i prezentację środków ochrony osobistej, z kolei Warszawie, w Atrium 1 i Atrium 2 odbyło się szkolenie dla dzieci związane z zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na budowie. Warto podkreślić, że Tydzień Bezpieczeństwa jest akcją międzynarodową stąd szwedzki deweloper przygotował wiele inicjatyw także za granicą, m.in. w Pradze i w Budapeszcie. Z myślą o pracownikach biurowych firma Medicover przygotowała seminarium, składające się z 7 pokazów, których tematyka wiązała się ze zdrowiem – odżywianiem, bólami kręgosłupa czy stresem, natomiast Skanska zorganizowała konkurs dotyczący ergonomii.

 

Akcja Tydzień Bezpieczeństwa skierowana jest do wszystkich pracowników placów budowy sygnatariuszy, także podwykonawców. Ubiegłoroczny Tydzień Bezpieczeństwa okazał się sukcesem, przede wszystkim dzięki pomysłom organizatorów i zaangażowaniu uczestników. W aktywnościach na terenie placów budowy sygnatariuszy Porozumienia wzięło udział ok. 40 tys. pracowników sił własnych i podwykonawców.

 

Organizatorem wydarzenia jest Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – nieformalne zrzeszenie wiodących na polskim rynku firm generalnego wykonawstwa, utworzone w 2010 r., które za podstawowy cel postawiło sobie wyeliminowanie wypadków śmiertelnych na polskich budowach. Obecnie do Porozumienia należy 10 firm budowlanych: Bilfinger Infrastructure, Budimex, Erbud, Hochtief Polska, Mostostal Warszawa, Mota-Engil Central Europe, Polimex Mostostal, Skanska, Unibep oraz Warbud.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz