Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Nowy gracz trójmiejskiego rynku

Deweloper Euro Styl przygotowuje trzy projekty biurowe. Trwa komercjalizacja pierwszego.

Gdański deweloper planuje zwiększyć podaż powierzchni komercyjnej o blisko 35,7 tys. m kw. Z trzech projektów, jakie na rynek nieruchomości komercyjnych chce wprowadzić Euro Styl, pierwszy – Opera Office jest już w trakcie komercjalizacji. Dwa pozostałe – Euro Office Park oraz Centaurus są na etapie przygotowań. Za negocjowanie umów i najem odpowiada firma Jones Lang LaSalle.

Zlokalizowany we Wrzeszczu budynek Opera Office, który ma powstać do końca lipca 2012 r., składa się z dwóch połączonych szklaną przewiązką skrzydeł o łącznej powierzchni wynajmu 7 tys. m kw. Użyte materiały i elementy – corian, kamień oraz szkło podkreślają dynamiczny charakter obiektu. Biurowiec wpisuje się w obszary zieleni wysokiej, tworząc ramy architektoniczne dla otaczających drzew – zostaną one obudowane dziedzińcem.

Centaurus zostanie zrealizowany w centrum Olsztyna. Projekt biurowca powstał w Wiedniu, w firmie Architektbüro Andrzej Kapuścik. Projektanci podzielili obiekt na cztery strefy: największą biurową (16 tys. m kw.), mieszkaniową, usługową oraz hotelową. Wielofunkcyjność obiektu będzie miała odzwierciedlenie w modernistycznej bryle – odmienny charakter podkreśli zróżnicowana forma i wysokość.

Trzecia inwestycja spółki to zespół trzech budynków biurowych Euro Office Park w Gdańsku. Kompleks ma mieć 12,5 tys. m kw. powierzchni biurowej, przeznaczonej na wynajem i sprzedaż. W jednym z budynków zlokalizowana będzie restauracja. Zakończenie budowy parku zbiegnie się w czasie z podłączeniem trasy WZ z trójmiejską obwodnicą.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra