INTER-MAR Stanisław Marzec logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBusiness House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPodium Investment logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoTétris Poland logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoArchicom logoKontor logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoForbo Flooring Systems Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Podniesienie poprzeczki w Facilities Management

RICS opublikował raport na temat Facilities Management, z którego wynika, iż wiele przedsiębiorców nie wykorzystuje w pełni jego możliwości.

Najnowszy raport RICS nosi tytuł „Podnieśmy poprzeczkę – wzmocnienie strategicznej roli Facilities Management” i wskazuje, iż przedsiębiorcy w dużej mierze nie korzystają z narzędzi, jakie oferuje odpowiednie wykorzystanie FM.

Facilities Management oznacza praktykę koordynowania miejsca pracy, ludzi, infrastruktury i organizacji. Badania RICS skupiły się na relacji FM z najważniejszymi obszarami korporacyjnymi, takimi jak HR, IT, Finanse, CRE. Weryfikacji poddano także związek Facility Management z celami i strategią kierowników poszczególnych działów. RICS przedstawił także korzyści jakie można osiągnąć stosując FM w zarządzaniu.

Raport wykazał, iż właściwie jedna czwarta firm nie korzysta w pełni z przewagi konkurencyjnej, jaką dawałoby optymalne zastosowanie Facility Management. Wyniki badania pokazują wyraźnie, że jest już najwyższa pora, aby zacząć traktować Facilities Management strategicznie. Niestety, obecnie, przeciętny dyrektor odpowiedzialny za daną nieruchomość poświęca ponad 50% swojego czasu na sprawy bieżące i mniej niż 21% czasu na działania związane z planowaniem i strategią. Jeśli chcemy w pełni wykorzystać potencjał Facilities Managemen, musimy to zmienić – powiedział Paul Carder, autor raportu.


0.0
Tagi: RICS Polska
Napisz pierwszy komentarz
mantra