Assa Abloy

MediaHUB – biurowiec dla programistów

MediaHUB - wizualizacja nocna
W Łodzi powstaje specjalny biurowiec dla firm z sektora IT – MediaHUB.

Łódź oferować będzie jedyny w swoim rodzaju biurowiec, przeznaczony specjalnie dla biznesu z sektora IT. Na ulicy Łąkowej 29 powstaje MediaHUB, skupiający 4 000 mkw powierzchni biurowej klasy A, zaplecze hotelowo-konferencyjne w hotelu DoubleTree by Hilton oraz bezpośrednie sąsiedztwo firm z branży nowych technologii.

W najbliższej okolicy MediaHUB znajduje się firma TOYA, lider w branży telekomunikacyjnej, główny inwestor projektu, który gwarantuje właściwie nieograniczone możliwości rozwoju i rozbudowy zaplecza teleinformatycznego. Biurowiec oferuje także dedykowany port gigabitowy na bazie dostępu światłowodowego z darmowym Internetem o przepustowości 80/4 Mbps oraz możliwością poszerzenia pasma do 10 Gbps, dla najemców współpracujących z inwestorem. MediaHUB zapewnia możliwość wyboru własnych dedykowanych łączy do operatorów i dostawców sieci.

Sieć w budynku, zbudowana na bazie okablowania kategorii 6 i efektywnych operatorskich urządzeń telekomunikacyjnych, monitorowana jest całodobowo, a systemy proaktywnego reagowania pozwolą najemcom na bezpieczne funkcjonowanie ich działów R&D oraz ulokowanie w MediaHUB kluczowych systemów teleinformatycznych. Budynek posiada własną stację transformatorową o mocy 1260 kVA.

Podłoga w budynku jest podniesiona, co pozwala na dowolny montaż lokalnej sieci strukturalnej, której szkielet podstawowy ulokowany jest w sposób gwarantujący możliwość rozbudowy. Stropy obiektu wzmocnione zostały do 500kg/mkw, co pozwala na umiejscowienie w budynku serwerowni lub archiwum. W MediaHUB działa BMS – centralny system zarządzania budynkiem.

W bezpośrednim otoczeniu biurowca swoje siedziby mają takie firmy jak TOYA, TOYA Studios, Klub Wytwórnia, Opus Film i Filmoteka Narodowa.


0.0
Tagi: MediaHUB TOYA
Napisz pierwszy komentarz