Park Project II

EKO Kamień węgielny pod GreenWings Offices

Podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego oficjalnie rozpoczęła się budowa inwestycji GreenWings Offices w Warszawie.

15 listopada odbyła się oficjalna ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję GreenWings Offices w Warszawie. Budowa ma miejsce przy ul 17 Stycznia, w bliskiej okolicy Lotniska Chopina.

Na teren budowy dotarli zaproszeni goście, m.in. Raoul Delcorde - ambasador Królestwa Belgii, Leszek Drogosz – dyrektor Biura Infrastruktury m. st. Warszawy, Olgierd  Jagiełło - JEMS Architekci i Michał Wąsowicz – burmistrz Warszawa–Włochy. Symbolicznie kamień poświęcił proboszcz parafii Św. Franciszka z Asyżu.

Ronnie Richardson, prezes OKRE Development powiedział: Jesteśmy niezwykle dumni z projektu GreenWings. Mamy nadzieję, że realizacja ta ustanowi nowy kierunek w budownictwie oraz w wykorzystaniu kompleksów biurowych w zgodzie z ideą harmonii i koegzystencji ze środowiskiem naturalnym.

Biurowiec oferować będzie 10 810 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A na siedmiu kondygnacjach. W budynku znajdzie się podziemny parking z 270 miejscami postojowymi. Projektem architektonicznym zajęło się biuro JEMS Architekci. GreenWings Offices spełniać będzie wymogi zrównoważonego budownictwa, co ma potwierdzić certyfikat BREEAM.

Jesteśmy świadomi trendów występujących na rynku, dlatego w naszych projektach uwzględniamy proekologiczne rozwiązania na tyle, na ile jest to ekonomicznie uzasadnione. Rozwiązania tego typu stanowią wartość dodaną, co pozwala konkurować z innymi biurowcami. Na etapie projektu GreenWings wystąpiliśmy o certyfikat BREEAM potwierdzający energooszczędność i ekologiczność budynku. Od certyfikatorów otrzymaliśmy ocenę „bardzo dobry”. Z danych BREEAM wynika, że nasz biurowiec jest pod tym względem w czołówce tego typu projektów w Polsce - podkreślał podczas uroczystości Ronnie Richardson.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest CFE Polska. Inwestorem jest GreenWings Offices Sp. z o.o., natomiast zarządcą procesu inwestycyjnego została spółka OKRE Development.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra