Tork

EKO Euro-Centrum wybrało wykonawcę dla data center

Wizualizacja budynku pasywnego powstającego w ramach Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum
Wizualizacja budynku pasywnego powstającego w ramach Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum
NextiraOne Polska zaprojektuje i zbuduje data center w Katowicach dla Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z NextiraOne Polska, ponieważ oferta tej firmy najlepiej spełniała kryteria określone w ramach postępowania przetargowego. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie naszego partnera w zakresie kompleksowej realizacji złożonych projektów, także tych finansowanych ze środków unijnych, zagwarantuje najwyższą jakość usług – powiedział Mirosław Bobrzyński, wiceprezes Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, nadzorujący prace budowlane.

Nowoczesne data center, część powstającego w Parku budynku pasywnego, to miejsce do przechowywania i przetwarzania danych. Znajdzie się w nim platforma sprzętowa i programowa, służąca do świadczenia usług komunikacyjnych takich jak wideo, rozwiązań typu zdalny desktop (VDI) czy też przechowywania i archiwizacji danych. Wykonawca ma również uwzględnić system klimatyzacji precyzyjnej, generatory prądotwórcze, system UPS i system gaszenia gazem. Dzięki temu zagwarantowane zostanie stałe zasilanie, ochrona dostępu i całodobowy nadzór.

Data center jest kolejnym udogodnieniem dla firm badawczo-rozwojowych, jakie zostaje przygotowane w budynku pasywnym. W obiekcie powstają również pomieszczenia laboratoryjne. Niedawno został podpisany kontakt z firmą Tprofile, która dostarcza rozwiązania techniczne do laboratoriów. Dzięki wyposażeniu mobilnego Laboratorium Badań Właściwości Cieplnych Budynków, na terenie Parku można będzie oceniać jakość wykonania obiektu i komfort osób w nim przebywających.

Nextira One jest europejską firmą zajmującą się projektowaniem, wdrażaniem, utrzymywaniem i wspieraniem rozwiązań biznesowych i usług komunikacyjnych.

Budynek pasywny oraz infrastruktura laboratoryjna wpisują się w projekt "Utworzenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum - rozwój i zastosowanie nowych technologii w obszarze poszanowania energii i jej odnawialnych źródeł", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra