bcb wrzesień 2020

Biurowiec w Warszawie ma pozwolenie na użytkowanie

Biurowiec przy ul. Grzybowskiej w Warszawie
Spółka Unidevelopment zakończyła realizację inwestycji biurowej przy ul. Grzybowskiej w Warszawie i otrzymała zezwolenie na jej użytkowanie.

Spółka celowa z Grupy Unidevelopment ukończyła realizację inwestycji biurowej przy ul. Grzybowskiej 81 w Warszawie. 19 listopada otrzymała prawomocne pozwolenie na jej użytkowanie.

Biurowiec oferuje blisko 10 000 mkw powierzchni użytkowej, z czego 9 000 mkw stanowią biura. 7-kondygnacyjny budynek wyposażony jest w trzypoziomowy parking podziemny ze 130 miejscami postojowymi. Forma architektoniczna budynku ma zagwarantować harmonijne wpisanie go w otoczenie i nawiązanie do przemysłowej historii tej części Woli. Szklane powierzchnie odbijają pobliskie Muzeum Powstania Warszawskiego. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna była pracownia Grupa 5 Architekci.

Budynek przy ulicy Grzybowskiej ma dla naszej firmy szczególne znaczenie. Sukces tego projektu utwierdza nas w przekonaniu, że dywersyfikacja działań w sektorze deweloperskim była w naszym przypadku bardzo dobrą decyzją. Obecnie z powodzeniem działamy zarówno w obszarze nieruchomości mieszkaniowych jak i biurowych – mówi Zbigniew Gościcki, Wiceprezes Zarządu Spółki Unidevelopment.

Deweloper, będący częścią Grupy UNIBEP, postanowił zrealizować inwestycję po zakupie spółki celowej posiadającej pozwolenie na budowę. Kamień węgielny został wmurowany w lipcu 2011 r. Zakończenie inwestycji oznacza jej sprzedaż Bankowi Polskiej Spółdzielczości, który umieści tutaj swoją siedzibę.

Jako członek Grupy UNIBEP mamy dostęp do wieloletniego know-how związanego z rynkiem nieruchomości. Dzięki temu już na początku naszej działalności w tym sektorze mogliśmy podjąć się realizacji tak prestiżowej inwestycji jak biurowiec przy Grzybowskiej 81. Fakt, że należymy do dużej grupy kapitałowej, która wyjątkowo dobrze radzi sobie nawet w obecnej, wymagającej sytuacji na rynku budowlanym, sprawia, że partnerzy biznesowi darzą nas dużym zaufaniem – podkreśla Zbigniew Gościcki.

Unidevelopment przygotowuje się do realizacji kolejnej inwestycji w Warszawie – Wola House. Budynek będzie oferować 22 500 mkw powierzchni biurowej i powstanie przy Al. Prymasa Tysiąclecia 79.


0.0
Napisz pierwszy komentarz