Top Woman in Real Estate

Nowa inwestycja na Woli

W stołecznej dzielnicy Unidevelopment planuje budowę kolejnego biurowca – Wola House

W stołecznej dzielnicy Unidevelopment planuje budowę kolejnego obiektu biurowego. 16 grudnia inwestor zawarł przedwstępną umowę warunkową dotyczącą zakupu spółki SPV. Ma ona zrealizować biurowiec Wola House, dla którego Unidevelopment uzyskał już prawomocne pozwolenie na budowę.

Zgodnie z przyjętym projektem konstrukcja będzie składać się z trzech prostopadłościennych brył, ułożonych w kształt litery H. Skrajna część od strony frontu będzie „ścięta” pod kątem 83° w stosunku do powierzchni terenu i zakończona niższymi bryłami ze szkła. Powierzchnia zlokalizowanego przy Al. Prymasa Tysiąclecia budynku wyniesie ok 34 tys. m kw., z czego ponad 19 tys. m kw. stanowić będą lokale biurowe typu open-space.

Zgodnie z podpisanym aktem notarialnym realizacja transakcji sprzedaży spółki SPV zależy od osiągnięcia przez Unidevelopment określonego w umowie przedwstępnej procentu komercjalizacji budynku. Unidevelopment dokona zakupu tylko w sytuacji, w której Wola House będzie cieszył się odpowiednią popularnością potencjalnych partnerów. W innym przypadku może odstąpić od transakcji.


0.0
Napisz pierwszy komentarz