Unidevelopment wejdzie na giełdę

Biurowiec Grzybowska 81 w Warszawie
Biurowiec Grzybowska 81 w Warszawie
Najpóźniej do stycznia 2014 firma deweloperska Unidevelopment planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Spółka Unidevelopment działa w sektorze nieruchomości mieszkaniowych i biurowych. Na stołecznym rynku znana jest między innymi z planów budowy nowoczesnego biurowca Wola House przy al. Prymasa Tysiąclecia, którego komercjalizacja niedawno się rozpoczęła. Obiekt oferować będzie ponad 22 000 mkw powierzchni biurowej i ma spełniać wymogi ekologicznego certyfikatu BREAAM lub LEED. Zrealizowaną inwestycja biurową firmy jest nowoczesny biurowiec przy ul. Grzybowskiej 81, oferujący blisko 10 000 mkw powierzchni, z czego 9 000 mkw jest przeznaczonych na biura.

Stabilna sytuacja firmy obrazowana jest bieżącymi raportami, które wykazują, iż za trzy kwartały 2012 roku Grupa Unidevelopment zanotowała 76 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 11,9 mln zł zysku netto. Spółka planuje dalszy rozwój w sektorach nieruchomości komercyjnych i biurowych, gdzie wybierać będzie projekty bezpieczne i dobrze skalkulowane.

Zarząd firmy podjął decyzję o debiucie na Giełdzie Papierów Wartościowych nie później niż w styczniu 2014 roku. W najbliższym czasie Unidevelopment zostanie przekształcony w spółkę akcyjną.

Unidevelopment wywodzi się z notowanej na giełdzie Grupy Unibep S.A., działającej w sektorze budowlanym. Firmy współpracują ze sobą w zakresie generalnego wykonawstwa projektów Unidevelopment. Spółka należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Otrzymała również Certyfikat Dewelopera PZPB, który potwierdza rzetelność i stabilną sytuację ekonomiczno-finansową.


0.0
Napisz pierwszy komentarz