Partnerzy do inwestycji na Woli wybrani

Grupa Waryński wybrała firmy Polnord i Dantex na partnerów branżowych do realizacji inwestycji na Woli w Warszawie.

Grupa Waryński, aktywnie działająca na rynku nieruchomości, wybrała partnerów branżowych do realizacji inwestycji mieszkaniowo-biurowej w Warszawie. Obiekt ulokowany jest przy ul. Jana Kazimierza w dzielnicy Wola. Polnord i Dantex, wybrani przez Grupę Waryński, podpiszą umowy do końca 2012 r.

O wyborze partnerów zadecydowało przede wszystkim ich bogate doświadczenie na rynku warszawskim oraz analiza kluczowych warunków proponowanej współpracy. Po niedawnej restrukturyzacji i zmianie strategii Grupy Waryński koncentrujemy się na działalności deweloperskiej i w tym zakresie chcemy budować swoje kompetencje. Liczymy na to, że partnerzy, których wybraliśmy, wesprą nas w efektywnym wykorzystaniu należącego do nas terenu oraz w kreowaniu przyjaznego miejsca dla przyszłych mieszkańców inwestycji - mówi Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa. - Odolany to obecnie jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów na inwestycje mieszkaniowo-biurowe. Dogodna lokalizacja to bezsprzecznie największy, ale nie jedyny atut tej części miasta – dodaje Jarosław Jankowski.

Działka na której powstanie inwestycja ma ponad 70 000 mkw. Budynek oferować będzie około 100 000 mkw powierzchni użytkowej, z czego 20-30% stanowić będą biura. Grupa Waryński realizować będzie inwestycję w formie dwóch równoległych projektów joint-venture, każdy z innym partnerem. Zapewnić ma to optymalizacje zysków oraz zapewnienie bezpieczeństwa przedsięwzięciu.

Projekt, w którym będziemy uczestniczyć w pełni pokrywa się z nowo obraną strategią Polnordu, która koncentruje działania naszej spółki w segmencie budownictwa mieszkaniowego i biurowego oraz zakłada zwiększenie sprzedaży mieszkań do poziomu 1500-2000 lokali w skali całego roku w perspektywie najbliższych 2 lat. Dziękujemy za okazane nam przez Grupę Waryński zaufanie jako profesjonalnemu deweloperowi i wierzymy, że stworzymy wspólnie jeden z bardziej atrakcyjnych projektów mieszkaniowych w Stolicy – powiedział Piotr Wesołowski, Prezes Polnord S.A.

Prezes Zarządu Dantex Sp. z o.o. S.K.A, Marek Roefler komentuje: Firma Dantex związana jest z warszawską Wolą od roku 1994. Zgodnie z naszą strategią zmieniamy oblicze Woli, już od 18 lat intensywnie inwestując w tej części Warszawy. W efekcie tych działań przeobrażamy tereny przemysłowe w centra biurowe i osiedla mieszkaniowe, przyczyniając się wraz z innymi inwestorami do przesunięcia centrum biznesowego miasta w kierunku Woli. Rejon ulicy Jana Kazimierza, staje się nowoczesną enklawą mieszkaniową z dodatkowymi funkcjami biurowymi i usługowymi, gdzie dzięki doskonałej komunikacji i bliskiej odległości od centrum miasta nie tylko wygodnie się mieszka, ale również chętnie pracuje.

Inwestycja w Warszawie jest pierwszym projektem mieszkaniowo-biurowym Grupy Waryński. Firma jednak działa aktywnie na rynku nieruchomości, czego przykładem jest inna realizacja, której zakończenie przewidywane jest na pierwszą połowę 2015 r. - biurowiec przy skrzyżowaniu ulic Ordona i Jana Kazimierza w Warszawie oferujący powierzchnię około 9 000 mkw.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra