Park Project II

Szkło na Alchemii

Budowa gdańskiego kompleksu biurowego Alchemia trwa. Na obiekcie kładzione są właśnie segmenty elewacji.

Na budowę Alchemii codziennie dowożone są nowe segmenty elewacji, wykonanej ze szkła i aluminium. Na obiekcie zamontowanych ma zostać blisko 2 000 elementów, tworzących tafle szkła o łącznej powierzchni prawie 10 000 mkw. Odpowiada to 1,5 wielkości standardowego boiska piłkarskiego.

Dzięki wykorzystaniu gotowych segmentów elewacji, a nie półproduktów, które trzeba składać w warunkach budowy, oszczędzamy sporo czasu w procesie montażu. Uzyskujemy też znacznie większą precyzję, gdyż elementy składane w warunkach produkcyjnych są znacznie bardziej dokładne i wydajne, co w przypadku Alchemii ma bardzo duże znaczenie - mówi Marcin Frozyna z firmy TORUS, kierownik budowy Alchemii. Montaż elewacji tego typu nie jest uzależniony od warunków pogodowych – Wykluczając silne mrozy jesteśmy w stanie kontynuować prace elewacyjne nawet przy ujemnych temperaturach – podkreśla Marcin Frozyna.

Materiały i rozwiązania w powstającym kompleksie w dużej mierze dostosowane są do kryteriów LEED, w ramach którego obiekt jest certyfikowany. Zastosowane szkło redukuje hałas z zewnątrz oraz ma istotną rolę w ograniczeniu zużycia energii w budynku. Wielowarstwowe szkło użyte w elewacji części biurowej spełnia odpowiednie parametry w zakresie tzw. przezierności, czyli pochłaniania i odbijania światła, a także izolacji termicznej i akustycznej. Tylko dzięki precyzyjnie dobranym parametrom możliwe będzie uzyskanie pożądanych wartości w ogólnym bilansie energetycznym całego budynku - stwierdza Marcin Frozyna.

Zakończenie prac elewacyjnych planowane jest na styczeń 2013 r.

Alchemia to kompleks docelowo składający się z 7 budynków. W fazie pierwszej projektu powstaną dwa biurowce, połączone ze sobą czterokondygnacyjną podstawą. Łączna powierzchnia użytkowa przeznaczona pod wynajem to 21 572 mkw.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra