CubiForms

Szkło na Alchemii

Budowa gdańskiego kompleksu biurowego Alchemia trwa. Na obiekcie kładzione są właśnie segmenty elewacji.

Na budowę Alchemii codziennie dowożone są nowe segmenty elewacji, wykonanej ze szkła i aluminium. Na obiekcie zamontowanych ma zostać blisko 2 000 elementów, tworzących tafle szkła o łącznej powierzchni prawie 10 000 mkw. Odpowiada to 1,5 wielkości standardowego boiska piłkarskiego.

Dzięki wykorzystaniu gotowych segmentów elewacji, a nie półproduktów, które trzeba składać w warunkach budowy, oszczędzamy sporo czasu w procesie montażu. Uzyskujemy też znacznie większą precyzję, gdyż elementy składane w warunkach produkcyjnych są znacznie bardziej dokładne i wydajne, co w przypadku Alchemii ma bardzo duże znaczenie - mówi Marcin Frozyna z firmy TORUS, kierownik budowy Alchemii. Montaż elewacji tego typu nie jest uzależniony od warunków pogodowych – Wykluczając silne mrozy jesteśmy w stanie kontynuować prace elewacyjne nawet przy ujemnych temperaturach – podkreśla Marcin Frozyna.

Materiały i rozwiązania w powstającym kompleksie w dużej mierze dostosowane są do kryteriów LEED, w ramach którego obiekt jest certyfikowany. Zastosowane szkło redukuje hałas z zewnątrz oraz ma istotną rolę w ograniczeniu zużycia energii w budynku. Wielowarstwowe szkło użyte w elewacji części biurowej spełnia odpowiednie parametry w zakresie tzw. przezierności, czyli pochłaniania i odbijania światła, a także izolacji termicznej i akustycznej. Tylko dzięki precyzyjnie dobranym parametrom możliwe będzie uzyskanie pożądanych wartości w ogólnym bilansie energetycznym całego budynku - stwierdza Marcin Frozyna.

Zakończenie prac elewacyjnych planowane jest na styczeń 2013 r.

Alchemia to kompleks docelowo składający się z 7 budynków. W fazie pierwszej projektu powstaną dwa biurowce, połączone ze sobą czterokondygnacyjną podstawą. Łączna powierzchnia użytkowa przeznaczona pod wynajem to 21 572 mkw.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
CubiForms
mantra