PGE Narodowy

PORR zbuduje Business Garden Poznań

Wizualizacja Business Garden Poznań w nocy
Spółka deweloperska SwedeCenter wybrała Generalnego Wykonawcę kompleksu biurowego Business Garden Poznań. Został nim PORR (Polska).

Pierwszy etap inwestycji Business Garden Poznań zakończyć ma się na koniec 2014 r. Za budowę odpowie firma PORR (Polska), wybrana przez SwedeCenter na Generalnego Wykonawcę.

Firma PORR (Polska) została wybrana na generalnego wykonawcę spośród blisko 10 firm startujących w przetargu. Jest to doświadczony wykonawca i jestem przekonany, że nasz wybór okaże się trafny. Z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie prac budowlanych pierwszego pro-ekologicznego parku biznesowego w Poznaniu – powiedział Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter Sp. z o.o.

Peter Hartmann, Członek Zarządu PORR (Polska) S.A. stwierdził: Z dużym zaangażowaniem przystąpiliśmy do przetargu na wyłonienie generalnego wykonawcy Business Garden Poznań. W trakcie trwających parę miesięcy negocjacji kontraktowych udało się nam przedstawić ofertę, która przekonała inwestora, że wybór naszej firmy gwarantuje realizacje inwestycji w zakładanym budżecie, terminie i oczekiwanej jakości. Jesteśmy przekonani, że po wcześniejszych naszych udanych realizacjach w Poznaniu, również Business Garden Poznań będzie doskonałą wizytówką firmy PORR (Polska), a SwedeCenter dołączy do szerokiego grona naszych zadowolonych partnerów.

Business Garden Poznań to kompleks biurowy o łącznej powierzchni najmu około 80 000 mkw. Składać się ma z dziewięciu budynków biurowych klasy A. W pierwszym etapie powstaną cztery z nich, o łącznej powierzchni 42 000 mkw. Zespół znajdować się będzie przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej, Bułgarskiej i Łubieńskiej. Projekt ubiega się o certyfikację LEED, przez co znajdzie się w nim szereg ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań.

Kompleks jest drugim parkiem biznesowym realizowanym przez SwedeCenter pod nazwą Business Garden. Pierwszy powstaje w Warszawie, kolejny planowany jest we Wrocławiu. Łącznie dostarczą 280 000 mkw powierzchni biurowo-usługowej.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra