Park Project II

EKO Wiecha na Malta House

9 stycznia nastąpiło uroczyste zawieszenie wiechy
pracujacym przy Podczas uroczystości podziekowano wszystkim budowie
Na poznańskim biurowcu zawisła wiecha, oznaczająca osiągniecie najwyższego punktu konstrukcyjnego.

Malta House jest pierwszym biurowcem w Poznaniu, który otrzymał precertyfikat LEED. 9 stycznia odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na terenie budowy. Budynek zlokalizowany jest przy ul. Abp. A. Baraniaka. Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał 2013 r.

Budynek rośnie w bardzo szybkim tempie. Już widzę, jak będzie tętnił życiem. Jego lokalizacja jest idealna, mobilizująca do zmniejszenia częstotliwości używania samochodu i odrobiny ruchu ze względu na dobry dostęp do transportu miejskiego i udogodnienia dla rowerzystów. Cieszymy się, że budynek oraz jego położenie przypadły do gustu przyszłym najemcom. Zainteresowanie inwestycją, której powierzchnia całkowita najmu wynosi 15 700 m kw., jest spore – mówi Łukasz Kaleciński, Menadżer Projektu, Skanska Property Poland.

Malta House oferuje pięć nadziemnych kondygnacji i dwie podziemne, a jego kształt przypomina literę U. Obiekt powstaje z zastosowaniem zasad zrównoważonego budownictwa. Na dachu powstanie taras widokowy z ekspozycją na jezioro Malta. Również na patio biurowca zlokalizowane zostaną powierzchnie zielone. W ramach projektu spełniającego wymagania certyfikacji LEED, w budynku zamontowano między innymi adiabatyczne nawilżanie powietrza za pomocą mgły wodnej, energooszczędny system oświetlenia, efektywny system klimatyzacji, wykorzystanie zimnego powietrza z zewnątrz do chłodzenia budynku i ciepła z biur do ogrzewania garażu, oraz nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS. Dla użytkowników rowerów przeznaczono specjalne szatnie, prysznice i parking. W planach sa również miejsca postojowe dla samochodów elektrycznych.

Prace związane z konstrukcją budynku zostały już zakończone. Obecnie zaczynają się prace tynkarskie, dekarskie oraz montaż wind, sufitów i podłóg.

Ściany szczelinowe wykonywaliśmy nietypową metodą kontraktor. Polega ona na wprowadzeniu do szczeliny rury (do samego jej dna), przez którą następnie pompowany jest beton – mówi Dariusz Rzempała, Kierownik Budowy, Skanska.

Dużym wyzwaniem podczas realizacji obiektu jest mała przestrzeń placu budowy. Poza obrysem budynku jest to 60-metrowa, wewnętrzna droga o szerokości 5 metrów. Taki plac budowy wymaga od nas precyzyjnego i odpowiedniego planowania dostaw i prac. Bardzo pomocna jest nowatorska technologia projektowania BIM, czyli planowania budynku i budowy w trójwymiarze. Dzięki temu prowadzimy roboty z chirurgiczną precyzją – mówi Paweł Skrzypczak, Menadżer Projektu, Skanska.

Malta House to pierwszy projekt firmy Skanska w Poznaniu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra