Assa Abloy

W Poznaniu powstaje centrum biurowe

Wizualizacja kompleksu biurowego ABC
Kompleks ABC znajduje się w Poznaniu, przy ul. Metalowej
Spółka Marlech jest w trakcie budowy drugiego z trzech budynków biurowych wchodzących w skład kompleksu ABC w Poznaniu.

Kompleks biurowy ABC zlokalizowany jest przy ul. Metalowej w Poznaniu na Grunwaldzie. Docelowo składać się ma z trzech budynków, z których każdy będzie oferował cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną.

Pierwszy budynek, o powierzchni użytkowej ponad 1 000 mkw  został oddany do użytku i sprzedany w 2010 roku.

Obecnie trwają prace nad największym obiektem w kompleksie – biurowcem B. Składał się on będzie z dwóch skrzydeł o łącznej powierzchni 5 000 mkw. Oferować będzie parking podziemny z 52 miejscami postojowymi o powierzchni 1 500 mkw. Najemcy będą mogli również parkować na zewnątrz biurowca.

Ostatni, trzeci budynek, ma mieć powierzchnię 1 000 mkw. Wszystkie obiekty oferują powierzchnię biurową klasy B na sprzedaż lub wynajem.

Kompleks umożliwia dogodną komunikację do ścisłego centrum Poznania, Dworca Głównego PKP, Portu Lotniczego Ławica oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. W bliskim sąsiedztwie znajduje się również autostrada A2 oraz zachodnia obwodnica Poznania S11.

Inwestorem jest Marlech Sp. z o.o., mająca siedzibę w Poznaniu. Generalnym wykonawcą, odpowiedzialnym również za komercjalizację, jest firma TELKO-POZ Sp. z o.o.

Poznań staje się miastem atrakcyjnym dla inwestycji biurowych. W stolicy Wielkopolski powstają obiekty takie jak Business Garden Poznań, realizowany przez SwedeCenter czy Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower. Nowoczesne powierzchnie biurowe w Poznaniu oferują również Szyperska Office Center, Lofty Ułańskie i biurowiec Temida.


0.0
Napisz pierwszy komentarz