Dom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBusiness House logoINTER-BUD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoNowy Styl Group logoCity Space logoPodium Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKontor logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Na Żoliborzu powstanie „zielony” biurowiec

Wizualizacja biurowca Garden Plaza w Warszawie
Wizualizacja biurowca Garden Plaza w Warszawie
Na warszawskim Żoliborzu zostanie zrealizowany nowoczesny biurowiec Garden Plaza.

Przy ul. Elbląskiej na warszawskim Żoliborzu w pobliżu trasy S8 powstaje czteropiętrowy biurowiec klasy A. Oferować będzie 13 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej i 130 miejsc parkingowych. Jest to pierwszy obiekt w tym regionie, który ubiegać się będzie o certyfikat ekologiczny BREEAM. Inwestorem projektu jest SGB Fortune MA, natomiast generalnym wykonawcą - FB Marek Antczak. Garden Plaza ma zostać oddany do użytku w III kwartale 2014 roku.

Całkowita powierzchnia najmu (GLA) w budynku wyniesie około 9 000 mkw. Miejsca parkingowe znajdować się będą w podziemnym garażu, natomiast rowerzyści korzystać będą mogli z zadaszonych stanowisk dla rowerów. Według projektu budynek będzie miał kształt pięciokąta o nierównych bokach. W Garden Plaza znajdzie się również wewnętrzne patio oraz przestrzeń wspólna ze specjalnie zaprojektowaną roślinnością i elementami małej architektury.

Oprócz powierzchni biurowych, w obiekcie znajdzie się miejsce również na lokale handlowo-usługowe, w tym placówki bankowe, restauracje, przedszkole i klub fitness. W biurowcu Garden Plaza wykorzystane zostaną materiały wysokiej jakości, takie jak granit, marmur, stal i szkło. Fasada będzie przeszklona, co zapewni dobry poziom oświetlenia, natomiast uchylne okna pozwolą na dopływ świeżego powietrza.

W ramach starań o certyfikat BREEAM w Garden Plaza zastosowanych zostanie wiele rozwiązań energooszczędnych i proekologicznych. Obiekt wyposażony będzie w zintegrowany system zarządzania instalacjami budynku. Pozwoli on na zminimalizowanie zużycia wody i energii elektrycznej oraz zoptymalizuje poziom temperatury i oświetlenie. W celu zapewnienia efektywnej promocji firm, na terenie budynku znajdzie się system wewnętrznych projektorów multimedialnych.


0.0
Tagi: Garden Plaza
Napisz pierwszy komentarz
mantra