Park Project II

EKO Ukończono stan surowy Garden Plaza

Garden Plaza na warszawskim Żoliborzu
Zakończenie budowy planowane jest na II kwartal 2014 roku
Pierwszy zielony biurowiec na warszawskim Żoliborzu nabiera kształtów – właśnie zakończono prace nad stanem surowym otwartym.

Prace przy budowie powstającego przy ulicy Elbląskiej biurowca Garden Plaza wkraczają w kolejną fazę. Ukończono tzw. stan surowy otwarty, a jeszcze we wrześniu rozpoczną się prace nad pokryciem dachowym obiektu. Pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do budynku w drugim kwartale 2014 roku.

Inwestorem Garden Plaza, pierwszego zielonego biurowca na warszawskim Żoliborzu, jest firma SGB Fortune MA. Generalnym wykonawcą jest FB Antczak. Prace prowadzone są zgodnie z przyjętym harmonogramem: zakończono ostatnią kondygnację budynku i obecnie wykonawca pracuje nad stalową konstrukcją poziomu technicznego. W biurowcu zakładana jest instalacja elektryczna, sanitarna i wentylacja, trwa również montaż stolarki okiennej. Połowa września wiąże się z rozpoczęciem prac nad pokryciem dachowym.

Garden Plaza to pierwszy obiekt biurowy w tym regionie realizowany zgodnie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego BREEAM. Obiekt oferować będzie około 9000 mkw. powierzchni najmu na czterech kondygnacjach naziemnych oraz garaż podziemny. W pobliżu budynku znajdą się również zadaszone stanowiska dla rowerów.

Najemcy powierzchni biurowej coraz chętniej szukają na mapie Warszawy miejsc nie tylko dobrze zlokalizowanych i skomunikowanych, ale także nieco spokojniejszych oraz posiadających dodatkowe atuty, jak choćby zielone otoczenie obiektu – mówi Marcin Antczak, prezes SGB Fortune MA. Nowym kierunkiem dla najemców jest także  Żoliborz, który ze względu na duży potencjał ponownie staje się celem inwestorów. W ostatnim czasie w okolicach ul. Powązkowskiej oraz Elbląskiej powstają nowoczesne inwestycje biurowe takie jak Garden Plaza. Realizacje komercyjne uzupełnia bogata oferta mieszkaniowa. W okolicy Garden Plaza powstaje wiele nowych osiedli. Dzięki równolegle prowadzonym inwestycjom komercyjnym i mieszkaniowym dzielnica rozwija się w sposób zrównoważony, co jest jej dużym atutem – dodaje prezes.


0.0
Tagi: Garden Plaza
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra