Interbiuro - duży

EKO Ukończono stan surowy Garden Plaza

Garden Plaza na warszawskim Żoliborzu
Zakończenie budowy planowane jest na II kwartal 2014 roku
Pierwszy zielony biurowiec na warszawskim Żoliborzu nabiera kształtów – właśnie zakończono prace nad stanem surowym otwartym.

Prace przy budowie powstającego przy ulicy Elbląskiej biurowca Garden Plaza wkraczają w kolejną fazę. Ukończono tzw. stan surowy otwarty, a jeszcze we wrześniu rozpoczną się prace nad pokryciem dachowym obiektu. Pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do budynku w drugim kwartale 2014 roku.

Inwestorem Garden Plaza, pierwszego zielonego biurowca na warszawskim Żoliborzu, jest firma SGB Fortune MA. Generalnym wykonawcą jest FB Antczak. Prace prowadzone są zgodnie z przyjętym harmonogramem: zakończono ostatnią kondygnację budynku i obecnie wykonawca pracuje nad stalową konstrukcją poziomu technicznego. W biurowcu zakładana jest instalacja elektryczna, sanitarna i wentylacja, trwa również montaż stolarki okiennej. Połowa września wiąże się z rozpoczęciem prac nad pokryciem dachowym.

Garden Plaza to pierwszy obiekt biurowy w tym regionie realizowany zgodnie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego BREEAM. Obiekt oferować będzie około 9000 mkw. powierzchni najmu na czterech kondygnacjach naziemnych oraz garaż podziemny. W pobliżu budynku znajdą się również zadaszone stanowiska dla rowerów.

Najemcy powierzchni biurowej coraz chętniej szukają na mapie Warszawy miejsc nie tylko dobrze zlokalizowanych i skomunikowanych, ale także nieco spokojniejszych oraz posiadających dodatkowe atuty, jak choćby zielone otoczenie obiektu – mówi Marcin Antczak, prezes SGB Fortune MA. Nowym kierunkiem dla najemców jest także  Żoliborz, który ze względu na duży potencjał ponownie staje się celem inwestorów. W ostatnim czasie w okolicach ul. Powązkowskiej oraz Elbląskiej powstają nowoczesne inwestycje biurowe takie jak Garden Plaza. Realizacje komercyjne uzupełnia bogata oferta mieszkaniowa. W okolicy Garden Plaza powstaje wiele nowych osiedli. Dzięki równolegle prowadzonym inwestycjom komercyjnym i mieszkaniowym dzielnica rozwija się w sposób zrównoważony, co jest jej dużym atutem – dodaje prezes.


0.0
Tagi: Garden Plaza
Napisz pierwszy komentarz