Inter-bud Fabryczna - duży

Wola Center zamiast fabryki lamp

W miejscu dawnych zakładów powstanie nowoczesny biurowiec. Projekt ma być zrealizowany w dwa lata.

W ciągu najbliższych dwóch lat teren naprzeciwko Muzeum Powstania Warszawskiego zmieni się nie do poznania. W miejscu, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu znajdował się budynek dawnych Zakładów Wytwórczych Lamp Elektrycznych im. Róży Luksemburg, powstanie biurowiec Wola Center – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Inwestorem jest spółka Warszawa Przyokopowa, która należy do wrocławskiego holdingu LC Corp. Pod koniec sierpnia zamknięte zostały formalności związane z decyzją o pozwoleniu na budowę i na początku września deweloper wybrał generalnego wykonawcę przedsięwzięcia – Budimex. Projekt, który powstał w pracowni APA Kuryłowicz & Associates, ma być zrealizowany do końca 2013 r. Kompleks biznesowy złożony będzie z czterech połączonych ze sobą budynków. Koncepcja biurowca została oparta na budowie kryształu – ciemna zewnętrzna bryła będzie kontrastować ze świetlistym, jasnym wnętrzem. Oszklona elewacja będzie działać jak lustro, dając efekt w postaci odbicia otoczenia.

Początkowo deweloper planował budowę apartamentowca, w którym luksusowe mieszkania miały sąsiadować z loftami. Okazało się to jednak niemożliwe m.in. przez odkrycie skażenia budynku rtęcią.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra