PGE Narodowy

Rusza budowa Olivia Four

Biurowiec Olivia Four, powstający w ramach kompleksu Olivia Business Centre w Gdańsku
Wizualizacja biurowca Olivia Four w Gdańsku
W ramach kompleksu Olivia Business Centre w Gdańsku oddano już do użytku trzy budynki. Obecnie rozpoczyna się budowa czwartego.

W ramach kompleksu Olivia Business Centre w Gdańsku powstały już trzy budynki: Olivia Gate, Olivia Tower i Olivia Point. Czwarty, którego budowa właśnie się rozpoczęła, oferować będzie 12 500 mkw powierzchni użytkowej. Zakończenie budowy Olivia Four planowane jest na marzec 2014 roku. Docelowo kompleks ma liczyć siedem obiektów o łącznej powierzchni 120 000 mkw.

W związku z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców musieliśmy zmienić projekt budynku. "Czwórka" zamiast sześciu kondygnacji będzie miała ich aż dwanaście – mówi Maciej Kotarski z firmy TPS, która jest deweloperem Olivia Business Centre.

Najnowszy budynek oferuje zróżnicowane powierzchnie pięter. Na najwyższych kondygnacjach mają one od 1 100 do 1 300 mkw. Na niższych jednak budynki łączą się, przez co umożliwione jest stworzenie większych przestrzeni. Największa kondygnacja oferować będzie 4 000 mkw.

Takimi kondygnacjami zainteresowane są przede wszystkim duże firmy międzynarodowe, które dzięki temu mogą ulokować swoje biuro na jednym piętrze, zamiast na trzech lub czterech. Jest to tańsze, ponieważ „odpada” powierzchnia zabierana przez komunikację między piętrami, ale przede wszystkim wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Cały czas intensywnie pracujemy nad poszerzeniem naszej oferty tak, aby była ona jak najbardziej atrakcyjna z punktu widzenia obecnych i przyszłych najemców. Podpisaliśmy szereg nowych umów najmu z kolejnymi firmami zainteresowanymi ulokowaniem u nas swoich biur, m. in. z dużą firmą ubezpieczeniową, której nazwę niebawem ujawnimy. Trzy inne firmy czekają na zakończenie prac wykończeniowych i adaptacyjnych, by móc się wprowadzić, a najwyższe piętra Olivia Tower są już wynajęte przez zarząd dużej firmy, ale nie mogę zdradzić jakiej – komentuje Maciej Kotarski.

W kompleksie powierzchnie wynajmują tacy najemcy jak T-Mobile, Starbucks, Sii, PwC, PKO BP, Meritum Bank, Energa SA, Bayer Service Center Gdańsk i American Bureau of Shipping.


0.0
Tagi: fsa
Napisz pierwszy komentarz
PGE Narodowy
mantra