Porto Office A Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoForbo Flooring Systems Polska logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArchicom logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowy biurowiec koło Hotelu Novotel w Warszawie

Wizualizacja biurowca, stworzona przez pracownię Kuryłowicz & Associates
Wizualizacja biurowca, stworzona przez pracownię Kuryłowicz & Associates
Przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie powstanie 27-kondygnacyjny biurowiec, realizowany przez Qualia Development.

Qualia Development jest spółką należącą do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Przy ul. Nowogrodzkiej 35/41, po przeciwnej stronie ulicy Marszałkowskiej niż hotel Novotel, planuje zrealizować budynek biurowo-usługowy. Projekt powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates, która za cel obrała stworzenie nowoczesnej i zwartej bryły, wpisującej się w otoczenie.

Obiekt bazować będzie na „podium”, które składać się będzie z części usługowo-handlowo-biurowej z gastronomią, zlokalizowanej na poziomach 0 i 1 oraz z części usługowo-biurowej zlokalizowanej na poziomach od 2 do 7. Projekt zakłada również stworzenie biurowej „wieży” na kondygnacjach od 7 do 27. Obiekt oferować będzie 5-kondygnacyjny podziemny garaż.

Dolna część obiektu dostępna będzie od stron ulic Marszałkowskiej i Nowogrodzkiej. Znajdująca się powyżej wieża będzie miała zapewnione osobne wejście z ulicy Nowogrodzkiej.

Projektanci przeznaczyli miejsce w niższej części budynku również na zadaszone patio. Będzie ono ogólnodostępne. W planach jest umiejscowienie tam kafeterii lub całorocznego ogródka restauracyjnego.

Elewacje biurowca mają zostać wykonane w technologii systemowej fasady aluminiowej, słupowo ryglowej z wypełnieniem szklanym.

Inwestor oraz projektant rozważają certyfikowanie obiekty w systemie ekologicznym LEED. Inwestycja spełniać więc będzie wymagania tego certyfikatu.

Obecnie teren, na którym ulokowana będzie inwestycja, jest zabudowany. Znajduje się na nim budynek biurowo-usługowy należący do PKO Banku Polskiego, natomiast od strony wschodniej zlokalizowany jest obiekt będący częścią pierzei ul. Marszałkowskiej. Oba zostaną wyburzone. Nowy budynek, zrealizowany przez Qualia Development, będzie się stykać z biurowcem Wolf Marszałkowska.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra