Inter-bud Fabryczna - duży

Rozpoczyna się budowa Sobieski Business Park

Wizualizacja kompleksu Sobieski Business Park w Warszawie
Wizualizacja kompleksu Sobieski Business Park w Warszawie
Firma Europlan uzyskała pozwolenie na budowę kompleksu Sobieski Business Park w Warszawie.

Projekt Sobieski Business Park zlokalizowany jest przy Trakcie Królewskim w dzielnicy Mokotów w Warszawie, u zbiegu ulic Sobieskiego i Sikorskiego. Jego realizacją zajmuje się firma Europlan, która właśnie uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację pierwszej fazy obiektu jest firma doradcza Cushman & Wakefield.

Kompleks składać się będzie z trzech budynków o łącznej powierzchni biurowej liczącej około 30 000 mkw. Pierwszy etap budowy zakłada stworzenie 7 900 mkw. powierzchni biurowej na siedmiu kondygnacjach, w tym 365 mkw. powierzchni o przeznaczeniu handlowym. Obiekt będzie spełniać wymagania certyfikacji ekologicznej BREEAM.

Europlan, deweloper projektu, zakłada, iż pierwsza faza zostanie oddana do użytku w czwartym kwartale 2014 roku. W okolicy Sobieski Business Park znajduje się rozbudowana sieć tras rowerowych oraz nowe inwestycje infrastrukturalne, takie jak trasa linii tramwajowej, południowa obwodnica Warszawy i obwodnica miejska.

Inną inwestycją firmy Europlan w Warszawie jest biurowiec Feniks, który został w całości wynajęty przez Grupę Banku Ochrony Środowiska. Firma od 2005 roku działa na rynku warszawskim poprzez projekty mieszkaniowe i biurowe.


0.0
Tagi: Europlan
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra