Nowy Styl3

Pierwszy etap Gdynia Waterfront rozpoczęty

Wizualizacja kompleksu Gdynia Waterfront
Wizualizacja kompleksu Gdynia Waterfront
SwedeCenter rozpoczyna budowę wielofunkcyjnego kompleksu Gdynia Waterfront.

Projekt zakłada stworzenie wielofunkcyjnego kompleksu zawierającego przestrzeń komercyjną i mieszkalną oraz zaplecze kulturalne i wypoczynkowe. Łącznie będzie on zajmować działkę o powierzchni 3,6 ha i oferować około 90 000 mkw. Inwestorem jest SwedeCenter, firma deweloperska należąca do Grupy Inter IKEA.

Pierwszy etap Gdynia Waterfront składać się będzie z budynku biurowego i hotelu Marriott Courtyard, które zlokalizowane będą pomiędzy centrum Gemini a wieżowcem Sea Towers w Gdyni. Biurowiec będzie miał 11 kondygnacji i 11 500 mkw powierzchni biurowej. Na jego parterze otwarte zostaną kawiarnie i restauracje. Obiekt spełniać będzie wymogi ekologicznego certyfikatu BREEAM, który potwierdzi jego energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania.

Inwestycja była przygotowywana od kilku lat, tak więc z zadowoleniem przejęliśmy decyzję o wydaniu pozwolenia na budowę pierwszego etapu. Kompleks powstanie w bezsprzecznie najbardziej znanym i reprezentacyjnym punkcie Gdyni. Z tego powodu, dużą wagę przykładaliśmy do właściwego zaaranżowania przestrzeni publicznych i wykorzystania atutu, jakim jest sąsiedztwo wody. Jestem przekonany, że projekt spodoba się mieszkańcom Gdyni – stwierdził Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter Sp. z o.o.

Projekt powstał w pracowni FORT w Gdańsku. Generalnym wykonawcą jest PORR Polska.

Peter Hartmann, Członek Zarządu PORR (Polska) S.A. powiedział: Z dużą radością i nadziejami na wspólny sukces firma PORR (Polska) podpisała ze SwedeCenter kolejny, po Business Garden w Poznaniu, kontrakt budowlano-wykonawczy. Jesteśmy przekonani, że powrót na Nabrzeże Prezydenta w Gdyni, gdzie w roku 2000 wykonaliśmy prace wykończeniowe sal kinowych w Centrum Kultury i Rozrywki Gemini, a w roku 2008 stan surowy Sea Towers, będzie dla nas jako wykonawcy dużym sukcesem, a zrealizowany obiekt stanie się w najlepszym tego słowa znaczeniu naszą wizytówką na polskim Wybrzeżu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra