UNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoINTERBIURO logoSpectra Development logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPodium Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKontor logoBusiness House logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Pierwszy etap Gdynia Waterfront rozpoczęty

Wizualizacja kompleksu Gdynia Waterfront
Wizualizacja kompleksu Gdynia Waterfront
SwedeCenter rozpoczyna budowę wielofunkcyjnego kompleksu Gdynia Waterfront.

Projekt zakłada stworzenie wielofunkcyjnego kompleksu zawierającego przestrzeń komercyjną i mieszkalną oraz zaplecze kulturalne i wypoczynkowe. Łącznie będzie on zajmować działkę o powierzchni 3,6 ha i oferować około 90 000 mkw. Inwestorem jest SwedeCenter, firma deweloperska należąca do Grupy Inter IKEA.

Pierwszy etap Gdynia Waterfront składać się będzie z budynku biurowego i hotelu Marriott Courtyard, które zlokalizowane będą pomiędzy centrum Gemini a wieżowcem Sea Towers w Gdyni. Biurowiec będzie miał 11 kondygnacji i 11 500 mkw powierzchni biurowej. Na jego parterze otwarte zostaną kawiarnie i restauracje. Obiekt spełniać będzie wymogi ekologicznego certyfikatu BREEAM, który potwierdzi jego energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania.

Inwestycja była przygotowywana od kilku lat, tak więc z zadowoleniem przejęliśmy decyzję o wydaniu pozwolenia na budowę pierwszego etapu. Kompleks powstanie w bezsprzecznie najbardziej znanym i reprezentacyjnym punkcie Gdyni. Z tego powodu, dużą wagę przykładaliśmy do właściwego zaaranżowania przestrzeni publicznych i wykorzystania atutu, jakim jest sąsiedztwo wody. Jestem przekonany, że projekt spodoba się mieszkańcom Gdyni – stwierdził Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter Sp. z o.o.

Projekt powstał w pracowni FORT w Gdańsku. Generalnym wykonawcą jest PORR Polska.

Peter Hartmann, Członek Zarządu PORR (Polska) S.A. powiedział: Z dużą radością i nadziejami na wspólny sukces firma PORR (Polska) podpisała ze SwedeCenter kolejny, po Business Garden w Poznaniu, kontrakt budowlano-wykonawczy. Jesteśmy przekonani, że powrót na Nabrzeże Prezydenta w Gdyni, gdzie w roku 2000 wykonaliśmy prace wykończeniowe sal kinowych w Centrum Kultury i Rozrywki Gemini, a w roku 2008 stan surowy Sea Towers, będzie dla nas jako wykonawcy dużym sukcesem, a zrealizowany obiekt stanie się w najlepszym tego słowa znaczeniu naszą wizytówką na polskim Wybrzeżu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra