bcb wrzesień 2020

Skanska buduje biurowiec we Wrocławiu

Wizualizacja biurowca Dominikański we Wrocławiu
Projekt powstał we współpracy Skanska oraz pracowni Medusa Group
Rozpoczyna się budowa biurowca Dominikański we Wrocławiu.

Firma Skanska buduje swój czwarty projekt we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska wzbogaci się o 40 000 mkw. powierzchni biurowej, która powstanie u zbiegu ulic Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego, tuż obok Placu Dominikańskiego. Obiekt będzie największym projektem dewelopera w mieście.

Kolejny projekt Skanska we Wrocławiu to nie przypadek. Wierzymy w potencjał tego rynku i dlatego od kilku lat nieprzerwanie tu inwestujemy. O słuszności tych decyzji świadczy duże zainteresowanie naszymi dotychczasowymi projektami, jak również obecnie realizowanym biurowcem Green Day. Jestem przekonany, że sukces odniesie także Dominikański, nie tylko ze względu na doskonałą lokalizację, ale też oryginale rozwiązania w zakresie planowania i projektowania powierzchni biurowej oraz przyjazne środowisku rozwiązania – skomentował Bartosz Kalinowski, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland. 

Dominikański będzie oferować 7 kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Dużym atutem będzie lokalizacja – w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej oraz Galerii Dominikańskiej i wrocławskiego Rynku. Pierwsza faza budowy zakłada realizację budynku o łącznej powierzchni handlowej i biurowej 16 000 mkw.

Projekt wyróżnia się połączeniem nowoczesności z obiektem historycznym. Na zakupionej przez inwestora działce znajduje się Pałac Oppersdorfów, który, w zgodzie z konserwatorem zabytków, włączony został do projektu. Budynek zostanie zaadaptowany na powierzchnie biurowe i handlowe, w zależności od potrzeb najemców. Projekt powstał we współpracy generalnego wykonawcy, firmy Skanska S.A. z pracownią architektoniczną Medusa Group. Obiekt charakteryzować się będzie rozwiązaniami ekologicznymi, które pozwolą na uzyskanie certyfikatu LEED.

Pierwsza faza projektu ma zostać oddana do użytku w drugim kwartale 2015 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz