Kamień węgielny pod Alma Tower

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod Alma Tower w Krakowie
Pod aktem erekcyjnym podpisały się osoby związane z inwestycją oraz z architekturą miasta
22 maja odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod krakowską inwestycję biurową Alma Tower.

W specjalnie przygotowanym namiocie na terenie budowy krakowskiego biurowca Alma Tower zebrali się wszyscy związani z projektem, by uczestniczyć w uroczystej ceremonii podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego. Nie zabrało przedstawicieli dewelopera UBM Polska, generalnego wykonawcy PORR Polska oraz architektów pracowni odpowiedzialnych za projekt: Bartłomieja Łobaziewicza i Piotra Nawary z nsMoonStudio, Stanisława Deńko z Wizja Biuro Architektoniczne oraz Jacka Loos z UBM Polska. Na uroczystości pojawili się również reprezentanci władz lokalnych oraz agenta odpowiedzialnego za komercjalizację Alma Tower, firmy Knight Frank.

Biurowiec powstaje przy ulicy Pilotów 10, a jego budowa rozpoczęła się we wrześniu 2012 roku. Biurowiec oferować będzie 10 000 mkw. powierzchni, z czego połowa wynajęta została już Alma Market S.A. oraz jej spółkom zależnym.

Realizujemy obiekt o 14 kondygnacjach naziemnych, który będzie wyróżniać innowacyjna elewacja. Planujemy oddać budynek do użytkowania w maju 2014. W trosce o komfort przyszłych najemców, wszystkie zastosowane przy budowie Alma Tower materiały będą przyjazne środowisku i użytkownikom obiektu. Budynek już na etapie budowy zdobył precertyfikat LEED – CS 2009 na najwyższym, platynowym poziomie –  zapewnia Peter Obernhuber, członek zarządu UBM Polska.

UBM operuje w Polsce od 1993 roku, w tym roku przypada więc 20 rocznica działalności. Inwestycje prowadzi na rynku nieruchomości komercyjnych, hotelarskich i mieszkaniowych. W swoim portfolio ma między innymi takie inwestycje jak Hotel Andel's, Hotel Radisson Blu czy też projekt mieszkaniowy w Krakowie – Villa Galicja.


0.0
Napisz pierwszy komentarz