Park Project II

BlackRock przejmuje MGPA

Biurowiec Rondo 1 w Warszawie
Biurowiec Rondo 1 w Warszawie
Spółka inwestycyjna BlackRock podpisała umowę o przejęciu MGPA, właściciela między innymi Rondo 1.

Transakcja ma zostać oficjalnie zakończona w pierwszym kwartale 2013 roku. Dzięki niej BlackRock wzbogaci się o aktywa warte 12 mld dolarów. Przejęcie jest podyktowanie chęcią ekspansji i pogłębienia zdolności inwestycyjnych spółki w Azji i Pacyfiku oraz Europie.

Dzięki przejęcie MGPA, BlackRock stanie się globalną firmą inwestycyjną w segmencie nieruchomości. Łącznie wartość aktywów firmy wyniesie 25 mld dolarów.

Jack Chandler, Dyrektor Działu Nieruchomości w BlackRock podkreśla, iż transakcja jest zgodna ze strategią rozwoju firmy, zakładającą rozwój w rejonie Azji i Pacyfiku oraz Europy oraz zbudowanie doświadczenia i poszerzenia lokalnej oferty. Jack Chandler zauważa również, iż dzięki przejęciu MGPA firma uzyska dostęp do wykwalifikowanych kadr i znacznych możliwości na kluczowych rynkach nieruchomości. Transakcja ma w zasadzie nie prowadzić do zmniejszenia kapitału ludzkiego.

MPGA działa na rynkach nieruchomości w sektorze biurowym, handlowym, mieszkaniowym i hotelowym. W Polsce posiada pięć nieruchomości: Rondo 1 w Warszawie, kompleks Angel Wings we Wrocławiu, kompleks mieszkaniowy Wilanów One w Warszawie, centrum handlowe Karolinka w Opolu oraz centrum handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej. W portfolio MGPA znajdują się również aktywa w Japonii, Malezji, Singapurze, Chinach, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech i Danii.
 


0.0
Tagi: Rondo 1 MGPA
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra