Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKontor logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoNowy Styl Group logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVantage Development S.A. logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArchicom logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

BlackRock przejmuje MGPA

Biurowiec Rondo 1 w Warszawie
Biurowiec Rondo 1 w Warszawie
Spółka inwestycyjna BlackRock podpisała umowę o przejęciu MGPA, właściciela między innymi Rondo 1.

Transakcja ma zostać oficjalnie zakończona w pierwszym kwartale 2013 roku. Dzięki niej BlackRock wzbogaci się o aktywa warte 12 mld dolarów. Przejęcie jest podyktowanie chęcią ekspansji i pogłębienia zdolności inwestycyjnych spółki w Azji i Pacyfiku oraz Europie.

Dzięki przejęcie MGPA, BlackRock stanie się globalną firmą inwestycyjną w segmencie nieruchomości. Łącznie wartość aktywów firmy wyniesie 25 mld dolarów.

Jack Chandler, Dyrektor Działu Nieruchomości w BlackRock podkreśla, iż transakcja jest zgodna ze strategią rozwoju firmy, zakładającą rozwój w rejonie Azji i Pacyfiku oraz Europy oraz zbudowanie doświadczenia i poszerzenia lokalnej oferty. Jack Chandler zauważa również, iż dzięki przejęciu MGPA firma uzyska dostęp do wykwalifikowanych kadr i znacznych możliwości na kluczowych rynkach nieruchomości. Transakcja ma w zasadzie nie prowadzić do zmniejszenia kapitału ludzkiego.

MPGA działa na rynkach nieruchomości w sektorze biurowym, handlowym, mieszkaniowym i hotelowym. W Polsce posiada pięć nieruchomości: Rondo 1 w Warszawie, kompleks Angel Wings we Wrocławiu, kompleks mieszkaniowy Wilanów One w Warszawie, centrum handlowe Karolinka w Opolu oraz centrum handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej. W portfolio MGPA znajdują się również aktywa w Japonii, Malezji, Singapurze, Chinach, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech i Danii.
 


0.0
Tagi: Rondo 1 MGPA
Napisz pierwszy komentarz
mantra