Ericpol buduje biurowiec w Łodzi

Biurowiec firmy Ericpol w Łodzi, mat. inwestora
Biurowiec firmy Ericpol w Łodzi, mat. inwestora
Na terenie dawnego basenu Olimpia w Łodzi firma Ericpol zbuduje biurowiec, w którym pracę znajdzie 800 osób.

6 czerwca 2013 roku przy ulicy Sienkiewicza 175 w Łodzi odbyła się uroczysta inauguracja prac budowlanych wraz z symbolicznym wbiciem łopaty. Wydarzenie to miało miejsce półtora roku po otrzymaniu zezwolenia na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej i zakupie działki, położonej na terenie dawnego basenu Olimpia. Największa łódzka firma ICT, Ericpol, planuje w tym miejscu realizację biurowca dla 800 pracowników.

Nieruchomość znajduje się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego. Projekt zakłada budowę czterokondygnacyjnego budynku z podziemnym garażem, na przyległym terenie zaś powstać ma historyczny ogród. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Horizone. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 55 mln zł, a prace budowlane zostaną zakończone w ciągu 18 miesięcy. Budynek ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2015 roku.

Od lat Ericpol jest liderem eksportu usług ICT w Polsce. Dzięki potencjałowi pracowników, których w samej Łodzi mamy obecnie 600, a już niebawem 700, współtworzymy oprogramowanie, dzięki któremu 2 mld ludzi codziennie rozmawia przez telefon. Można więc powiedzieć, że mając fundamenty w Łodzi otwieramy okna na świat – mówi Paweł Szczerkowski, Dyrektor Generalny Ericpol.

Rozpoczęciu budowy towarzyszyła konferencja Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Jej tematem wiodącym była innowacyjność jako stymulator rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. W panelach dyskusyjnych wzięli udział reprezentanci firmy Ericpol: Maciej Mroczek, Dyrektor Pionu Radio, oraz Marek Gajowniczek, Dyrektor ds. Programów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra