Giant

EKO Artyści udekorowali Eurocentrum Office Complex

Reliefy w Eurocentrum Office Complex
Reliefy w Eurocentrum Office Complex
Grupa Capital Park nawiązała współpracę z młodymi, polskimi artystami, których dzieła uzupełnią dekorację przestrzeni wspólnych inwestycji, należących do spółki.

Pierwsze prace – trzy reliefy, wykonane przez Macieja Pakalskiego, absolwenta Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – można już podziwiać w holu Eurocentrum Office Complex. Docelowo kompleks przyozdobi siedem reliefów, wykonanych z drewna, lustrzanego szkła i ekologicznych materiałów nawiązujących do specyfiki ekologicznego budynku.

 

W przyszłości koneserzy sztuki kolekcję współczesnych dzieł plastycznych będą mogli oglądać także w holu Royal Wilanów – projektu biurowego, którego budowa zostanie zakończona w sierpniu 2015 r., a także w zrewitalizowanej dawnej fabryce Norblina, w której znajdzie się m.in. kolekcja platerów, stanowiących pamiątkę po czasach świetności zakładów Norblina.

 

Zakup dzieł sztuki, które eksponowane będą w kluczowych inwestycjach Capital Park to dla nas kolejny krok na drodze kreowania ich unikalnej atmosfery. Sztuka współczesna uzupełnia bogatą ofertę dedykowaną użytkownikom tych obiektów – mówi Kinga Nowakowska, Dyrektor Operacyjny w Capital Park.

 

Podmiotem odpowiedzialnym za realizację reliefów w Eurocentrum Office Complex jest firma Stricte Magda Jaworek, specjalizująca się w budowaniu kolekcji sztuki dla firm oraz instytucji, realizująca również zamówienia indywidualne dla kolekcjonerów sztuki. Ta sama firma realizuje już kolejny projekt w budynku Royal Wilanów.

 

Maciej Pakalski, autor prac, urodził się w 1983 roku. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, laureatem wielu prestiżowych nagród w tym m.in.: nagrody Inicjatywy ENTRY (2011), SIEMENSA (2010) i nagrody im. Profesora Józefa Szajny (2010) oraz stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009/2010). Tworzy skomplikowane, przestrzenne obrazy składające się z setek elementów. Jego prace wpisują się w nurt abstrakcji geometrycznej.

 

Eurocentrum Office Complex jest już kolejnym obiektem biurowych, który w ostatnim czasie przyozdobiły dzieła sztuki. Murale w stylu street art, przedstawiające pionierów nauki, kultury i sportu, wykonane przez czworo studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi: Natalię Grabowską, Bolesława Godzińskiego, Marcina Wilkoszewskiego i Macieja Bielewicza przyozdobiły ściany łódzkiej siedziby firmy Ericpol, w przestrzeni Technoparku Pomarania swoje malowidła i rzeźbę tworzą artysta-malarz Wojciech Koniuszek oraz artystka-rzeźbiarka Monika Szpener, zaś w nowootwartym biurowcu AVIA w Krakowie odsłonięto fotografie autorstwa Floriana Müllera. Ciekawym konceptem jest również nowe lobby biurowca Warsaw Financial Center – zdobi je ściana wizyjna o wymiarach, złożona z 24 monitorów, na których wyświetlane są treści tworzone przez polskich i zagranicznych artystów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz