bcb wrzesień 2020

EKO Wiecha na Łużycka Plus

Pod koniec maja zawisła wiecha nad biurowiec Łużycka Plus, realizowanym przez fimę Allcon Investment w Gdyni.

29 maja 2013 roku zawisła wiecha nad inwestycją Łużycka Plus, biurowcem powstającym przy ul. Łużyckiej 3 w Gdyni. Generalnym wykonawcą jest firma Allcon Budownictwo, natomiast deweloperem – Allcon Investment.

Inwestycja jest sześciokondygnacyjnym budynkiem klasy A+, który uczestniczy w procesie certyfikacji BREEAM. Jest również objęty pierwszą w skali kraju certyfikacją Obiekt Bez Barier.

Parter budynku przeznaczony został na hol wejściowy z recepcją, pomieszczeniami technicznymi, pomocniczymi oraz lokalami usługowo-biurowymi. Użytkownicy korzystać będą mogli z dwupoziomowego garażu podziemnego ze 116 miejscami postojowymi. Pod budynkiem zaprojektowano również pomieszczenia techniczne. Dojazd do podziemnego parkingu zapewniony będzie pochylnią zlokalizowaną od strony południowo-wschodniej. Dodatkowo zaplanowano 51 miejsc postojowych na parkingu naziemnym. Łącznie obiekt oferować będzie 11 768 mkw.

Biurowiec charakteryzować się będzie elewacją o zmiennym stopniu przeszklenia, co ma zapewnić odpowiednie doświetlenie pomieszczeń biurowych. W projekcie zawarto również system fasadowy o zmiennym stopniu przeszklenia z częścią okien otwieralnych, charakteryzujących się najwyższym stopniem izolacyjności termicznej i akustycznej. W budynku zastosowane zostaną nowoczesne windy z systemami optymalizującymi zużycie energii elektrycznej. W obiekcie znajdą się również źródła energooszczędne w systemie inteligentnych central sterujących oświetleniem LED oraz system klimatyzacji z free-coolingiem i systemem nawilżania parowego.

Budowa rozpoczęła się pod koniec 2012 roku, natomiast jest zakończenie planowane jest na koniec marca 2014 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra