Vastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPodium Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoForbo Flooring Systems Polska logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBusiness House logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Zielony certyfikat dla Quattro Business Park

Kompleks Quattro Business Park w Krakowie
Kompleks znajduje się przy Al. Gen. Bora-Komorowskiego 25
Budynek A z krakowskiego kompleksu Quattro Business Park zdobył certyfikat BREEAM In-Use na poziomie „very good”.

Certyfikat zrównoważonego budownictwa dla budynków istniejących, BREEAM In-Use, został przyznany budynkowi A z kompleksu Quattro Business Park. Ocena na poziomie „very good” uzyskana została w kategorii Asset Rating oraz Building Management. Obiekt należy do Grupy Buma.

Audyt dla budynku A przeprowadziła firma Grontmij Polska. Podczas oceny brano pod uwagę efektywność energetyczną obiektu, sposób zarządzania odpadami, ograniczanie emisji zanieczyszczeń, dostępność związaną z komunikacją oraz wszelkie udogodnienia dla pracowników i gości.

Rozwiązania zastosowane w budynku, takie jak  efektywność energetyczna, użyte materiały, warunki wodno-kanalizacyjne – efektywność wykorzystywania i metody oszczędzania wody, gospodarka odpadami, poddawane są ocenie w kategorii Asset Rating. Krakowski biurowiec zdobył najwyższy wynik wśród budynków biurowych w Polsce, które z powodzeniem ukończyły proces certyfikacji.

Kategoria Building Management dotyczy  nie tylko jakości zarządzania budynkiem, ale również relacji z najemcami, monitorowania zużycia mediów oraz gospodarki odpadami.

Kompleks Quattro Business Park składa się z czterech 14-kondygnacyjnych biurowców, które łącznie oferują 48 800 mkw. powierzchni. Wszystkie z obiektów zostały zaprojektowane z myślą o środowisku. W budynkach zastosowano energooszczędne, innowacyjne rozwiązania. Architekci odpowiedzialni za projekt nie zapomnieli również o otoczeniu kompleksu, które, zgodnie z założeniami, jest przyjazne człowiekowi.

Pierwszy z budynków, A, został oddany do użytku we wrześniu 2010 roku i oferuje 12 000 mkw. 11 800 mkw. znajduje się w budynku B, przekazanym najemcom w grudniu 2011 roku. Trzeci budynek, o powierzchni 12 200 mkw, jest obecnie w trakcie realizacji i ma zostać ukończony we wrześniu 2013 roku. W realizacji jest również budynek D, o powierzchni 12 800 mkw.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
AN :


ciekawy

wiadomo kiedy budynek D bedzie oddany do użytku?

Inwestor nie podał jeszcze oficjalnej daty
7 czerwca 2013 16:30
ciekawy :
wiadomo kiedy budynek D bedzie oddany do użytku?
7 czerwca 2013 16:23
mantra