bcb wrzesień 2020

Nowe firmy z pozwoleniami w krakowskiej SSE

Zarząd KPT wręcza zezwolenie przedstawicielowi firmy Trefl
Zarząd KPT wręcza zezwolenie przedstawicielowi firmy Trefl
Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał pozwolenia na działalność gospodarczą dwóm firmom: PROTECH sp. z o.o. oraz Trefl Sp. z o.o.

Na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej zaczną prowadzić działalność gospodarczą dwie nowe firmy. Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego udzielił zezwoleń dla firm PROTECH sp. z o.o. oraz Krakowskich Zakładów Wyrobów Papierowych Trefl-Kraków sp. z o.o. Są to już 125 i 126 zezwolenia wydane przez KPT od początku jego istnienia.

PROTECH jest firmą operującą w branży metalowej. Zajmuje się między innymi produkcją stalowych spawanych kotłów grzewczych oraz metalowych elementów zabudowy samochodów ciężarowych. Dodatkowo przedsiębiorstwo prowadzi współpracę z instytutami naukowo-badawczymi i uczelniami, polegającą na pracach badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. PROTECH, wspólnie z PIMR Poznań, otrzymał w ubiegłym roku kilka nagród i wyróżnień za jeden ze zgłoszonych do opatentowania wynalazków. Zezwolenie jest już drugim, jakie firma uzyskała w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Nakłady inwestycyjne, w wysokości 13 mln netto, poniesie w podstrefie Zator. Ponadto ma zwiększyć zatrudnienie w strefie do 60 pracowników.

Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych Trefl-Kraków planują budowę nowego zakładu produkcyjno-magazynowego wraz z częścią biurową. Inwestycja zlokalizowana będzie w podstrefie Niepołomice. Nowy zakład ma zostać oparty o innowacyjne rozwiązania i najnowocześniejsze technologie. Firma ma zainwestować 11 mln zł, a w nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie 80 osób. Trefl jest laureatem wielu nagród, m.in. Gazeli Biznesu dla najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich film w Polsce. Otrzymał również wyróżnienie Diamenty Forbesa dla firmy, która najbardziej zwiększyła swoją wartość.

Od początku roku w krakowskiej SSE wydano 13 zezwoleń, a firmy zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 297 mln zł oraz zatrudnienie 713 nowych pracowników.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra