Top Woman in Real Estate

Oficjalny start budowy Olivia Four

17 czerwca 2013 roku, o godzinie 14.00, wmurowano kamień węgielny pod Olivia Four
Olivia Business Centre znajduje się Al. Grunwaldzkiej w Gdańsku
17 czerwca wbudowano kamień węgielny pod biurowiec Olivia Four w Gdańsku.

Olivia Four jest czwartym budynkiem należącym do kompleksu Olivia Business Centre. Oferować będzie 12 500 mkw. powierzchni biurowej i ma zostać ukończony w marcu 2014 roku.

17 czerwca dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję. Przygotowano specjalną tubę (kapsułę czasu), w która włożono akt erekcyjny, wydanie gazet z danego dnia oraz obowiązujące obecnie monety. Zamknięta kapsuła została umieszczona w betonowym pojemniku o długości około 50 cm i ręcznie, przy pomocy kielni, zamurowana. Następnie całość przypięto do dźwigu budowlanego, który podał go przez plac budowy do właściwego miejsca wmurowania – czyli pod parking podziemny pod budynkiem Olivia Four.

Rozpoczęcie kolejnej inwestycji jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony potencjalnych klientów. Kierowane do nas są bardzo konkretne zapytania od nowych potencjalnych najemców. Ale jednocześnie rozwijają się firmy już obecne w OBC. Widzimy jak rozwija się prowadzony przez nich biznes, jak zatrudniają ludzi. Inwestycja jest, więc też odpowiedzią na pytania kierowane przez obecnych najemców – mówi Maciej Grabski, inwestor w Olivia Business Centre.

Inwestor komentuje również obecną sytuację rynkową. Nie obawiam się złej koniunktury na rynku. Nawet w kryzysie realizowanych jest w gospodarce szereg inwestycji, powstają bardzo ciekawe projekty. Natomiast jest faktem, że w kryzysie sukces odnoszą tylko najlepsze przedsięwzięcia. Proszę zresztą przeanalizować przypadek naszej inwestycji. Zaczynaliśmy budowę w pierwszej fazie kryzysu, nikt nie rozpoczynał wtedy dużych przedsięwzięć. My zaryzykowaliśmy i udało się. Dla mnie jest to potwierdzenie, że nasz projekt jest bardzo dobry i doceniają to firmy na rynku – podkreśla Maciej Grabski.
 


0.0
Tagi: fsa
Napisz pierwszy komentarz