INTERBIURO logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBusiness House logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoPodium Investment logoCOTEX Office Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKontor logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO „Zielony” Plac Małachowskiego

Kompleks Plac Małachowskiego w Warszawie
Wizualizacja zrewitalizowanego kompleksu
Zespół biurowy Plac Małachowskiego w Warszawie został wpisany do rejestru certyfikacji BREEAM.

Wstępny audyt dokumentacji projektowej przeprowadzony przez firmę Hill International zaowocował wpisaniem Placu Małachowskiego do rejestru certyfikacji ekologicznej BREEAM z przewidywana oceną „Very Good”.

Bardzo się cieszę, że zespół odpowiedzialny w HOCHTIEF Development Poland za projekt Plac Małachowskiego z sukcesem połączył najwyższy standard nowoczesnych rozwiązań dla powierzchni komercyjnych w budynkach zabytkowych z wymagającymi kryteriami certyfikacji środowiskowej BREEAM. Celem naszych działań jest projektowanie i prowadzenie inwestycji w zgodzie z zasadami zrównoważonego budownictwa, co oznacza nie tylko stworzenie przyjaznego środowiska pracy, ale przed wszystkim ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne i - co nie mniej ważne - obniżenie kosztów eksploatacji nieruchomości, z korzyścią dla użytkowników – mówi Piotr Stark, dyrektor zarządzający HOCHTIEF Development Poland.

Inwestycja obejmuje kamienicę hr. Raczyńskiego oraz nowe skrzydło biurowe zlokalizowane przy Placu Małachowskiego, naprzeciwko Galerii Zachęta w Warszawie. Budynek jest objęty ochroną konserwatorską, ze względu na swoje historyczne i architektoniczne walory.

Kompleks docelowo oferować będzie 5000 mkw. w istniejącym biurowcu oraz 7600 mkw. w nowej części biurowej, która powstaje na działce od ul. Traugutta. Dodatkowo, w ramach inwestycji powstanie 1500 mkw. powierzchni handlowej. Najemcy i goście korzystać będą mogli ze 100 podziemnych miejsc parkingowych.

Aktualnie w obiekcie prowadzone są prace modernizacyjne i rewitalizacyjne. Projekt zakłada zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań, takich jak system podnoszonych podłóg, podwieszane sufity, centralny system BMS oraz system HVAC.

Planowane zakończone prac zostało wyznaczone na III kwartał 2014 roku. Za realizację inwestycji odpowiada HOCHTIEF Development Poland, natomiast inwestorem jest Kulczyk Silverstein Properties.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra