Interbiuro - duży

260 nowych miejsc pracy w Łodzi

Infosys BPO Poland rozpocznie działalność na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poinformował o udzieleniu pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej firmie Infosys BPO Poland.

Spółka zajmuje się usługami w sektorze outsourcingu procesów biznesowych (BPO). Ważną informacją dla mieszkańców jest planowane zwiększenie zatrudnienia o 260 osób do końca września 2015 roku. Pracy w firmie szukać będą mogły osoby związane z sektorem finansów, księgowości, obsługi procesów logistycznych, zarządzania bazami danych, procesów SAP oraz doradztwa i konsultingu. Obecnie w Łodzi dla Infosys pracuje już 1700 osób.

W ramach ŁSSE firma ma nie tylko zwiększyć liczbę etatów, ale także powiększyć posiadaną przestrzeń biurową i rozbudować obecne zaplecze techniczne. Spółka zobowiązała się do poniesienia wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2,4 mln zł.

Infosys BPO Poland Sp. z o.o. jest częścią Infosys BPO Ldt., globalnego dostawcy usług doradztwa biznesowego i technologicznego, outsourcingu i IT. Spółka działa obecnie poprzez ponad 149 000 pracowników, zatrudnionych w 65 biurach oraz 74 centrach rozwoju na całym świecie. Swoje siedziby ma między innymi w w USA, Indiach, Chinach, Australii, Japonii, na Bliskim Wschodzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Holandii, Kanadzie i Polsce. Przychód spółki w 2012 roku wyniósł 6.994 mld dolarów. W Polsce Infosys działa od 2007 roku, kiedy to przejął centrum rozliczeniowo-finansowe Philipsa.

W 2013 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wydano dotąd 7 zezwoleń, co przełoży się na utworzenie 690 nowych miejsc pracy oraz poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości ponad 235 mln zł.


0.0
Tagi: Infosys
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra