Interbiuro - duży

Powstanie drugi etap Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego

Wizualizacja Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego, mat. Warbud
Wizualizacja Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego, mat. Warbud
Warbud podpisał kontrakt z Wielkopolskim Centrum Wspierania Inwestycji na realizację drugiego etapu poznańskiej inwestycji.

8 lipca 2013 roku firma Warbud podpisała umowę z Wielkopolskim Centrum Wspierania Inwestycji Sp. z o.o. Przedmiotem kontraktu jest budowa etapu II Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. Podczas podpisania umowy wykonawcę reprezentowali Wojciech Gerber, Członek Zarządu oraz Zbigniew Suszyło, Zastępca Dyrektora DBS. Przedstawicielami inwestora natomiast byli Grzegorz Michalski, Prezes Zarządu WCWI oraz Ryszard Dembiński, Wiceprezes.

Inwestycja jest kontynuacją projektu składającego się z trzech segmentów – A, B i C. Wszystkie budynki posadowione są na wspólnej płycie, pod którą znajduje się parking dla samochodów osobowych. Projekt Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego powstał w pracowni Aspa & Zapa.

W ramach kontraktu Warbud ma przeprowadzić roboty budowlane i instalacyjne, uzyskać pozwolenie na użytkowanie, a także świadczyć usługi eksploatacji i facility managera.

Nowy budynek oferować będzie 5585 mkw. powierzchni użytkowej na 6 kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej. Wysokość obiektu ma nie przekroczyć 25 metrów. Najemcy będą mogli dowolnie aranżować wynajęte powierzchnie, zarówno w systemie open space, jak i gabinetowym. Na zachodniej części najwyższej kondygnacji zaprojektowano taras rekreacyjny dostępny dla wszystkich użytkowników.

Inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz przez budżet państwa, poprzez Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007 - 2013.

Budynek B powstanie w 13 miesięcy od daty podpisania umowy. Warbud jest również wykonawcą pierwszego etapu inwestycji, który został oddany do użytkowania w 2011 roku.


0.0
Tagi: Warbud
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra