Rekordowe półrocze dla Colliers

Colliers International przekroczył właśnie 63 000 mkw. powierzchni biurowej wynajętej od początku roku.

Sytuacja firmy Colliers International implikuje, iż sytuacja na rynku biurowym w Polsce jest dobra. Firma właśnie przekroczyła próg 63 000 mkw. wynajętej powierzchni biurowej w 43 transakcjach.

Dla porównania wynik za pierwsze półrocze zeszłego roku to około 48 000 mkw, a rok wcześniej 43 000 mkw. Mimo spowolnienia procesu decyzyjnego wśród najemców i inwestorów aktywność na rynku biurowym nie maleje. Z roku na rok wolumen zamykanych przez nas transakcji biurowych sukcesywnie rośnie, jest zatem duża szansa na rekordowy wynik również pod koniec tego roku – komentuje Paweł Skałba, Partner w Colliers International, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych.

Dział Powierzchni Biurowych firmy Colliers odpowiada za reprezentację zarówno najemców, jak i właścicieli obiektów. Działa w całej Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy. W stolicy również firma ma swoją siedzibę. Regionalne oddziały Colliers znajdują się w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie.

W samej Warszawie nasi klienci wynajęli ponad 35 500 tys. m2, podczas gdy druga połowa przypadła w udziale miastom regionalnym takim jak Wrocław, Kraków, Trójmiasto, Łódź oraz Poznań. Ponad 50% zawartych umów stanowiły relokacje, reszta to renegocjacje oraz nowe umowy najmu. Prognozujemy, że w drugiej  połowie roku aktywność rynkowa będzie wciąż wzrastać – mówi Paweł Skałba.  

Colliers International jest międzynarodową firmą z sektora nieruchomości komercyjnych. Działa poprzez sieć 482 biur w 62 krajach i zatrudnia ponad 13 500 pracowników.


0.0
Napisz pierwszy komentarz