Assa Abloy

Rozpoczyna się budowa biurowca Ericpol w Łodzi

Wizualizacja biurowca firmy Ericpol w Łodzi
Firma planuje również zwiększenie zatrudnienia w nowej siedzibie
Strabag zbuduje biurowiec dla firmy Ericpol w Łodzi przy ulicy Tymienieckiego.

Na początku lipca 2013 roku firma Strabag podpisała umowę z firmą Ericpol na realizację nowoczesnego biurowca w Łodzi. Prace przygotowawcze rozpoczęły się od razu po przekazaniu placu budowy generalnemu wykonawcy. Termin realizacji wyznaczony został na 17 miesięcy – oddanie do użytku przewidywane jest pod koniec 2014 roku. Wartość kontraktu wynosi ponad 58 mln zł.

Obiekt oferować będzie ponad 10 500 mkw. powierzchni całkowitej na czterech kondygnacjach. Zakres prac obejmuje również stworzenie pełnej infrastruktury technicznej i zagospodarowanie terenów zielonych. Projekt budynku, powstały w Horizone Studio, zakłada stworzenie bryły przypominającej kształtem nieregularną literę H. Biurowiec składać się będzie z dwóch skrzydeł połączonych przeszklonym lobby. W obu skrzydłach znajdą się biura, sale konferencyjne i socjalne dla 800 osób, natomiast na poziomie -1 – garaż z 90 miejscami postojowymi.

Biurowiec mieścić się będzie u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego, na terenach należących kiedyś do dawnego ogrodu pałacowego Scheiblera, a następnie do Basenu Olimpia. Obecnie znajdują się tu pomniki przyrody, objęte ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a powstający budynek ma zostać wkomponowany w otaczającą go zieleń. Obiekt ma powstać z zastosowaniem rozwiązań przyjaznych środowisku i energooszczędnych, takich jak system automatyki budynkowej (BMS), system aktywnych stropów oraz czujniki pogodowe do sterowania rolet zewnętrznych. Elewacja wykonana będzie głównie ze szkła i elementów z podłużnej cegły w kolorze szarym i antracytowym.

Firma Strabag realizowała już projekty w Łodzi, przykładowo Centrum Handlowe M1, Centrum Logistyczne Kaufland czy też biurowiec University Business Park. Budynek biurowy przy ul. Sienkiewicza to kolejna prestiżowa realizacja firmy Strabag w Łodzi – podsumowuje Jacek Kowalski, Dyrektor STRABAG Sp. z o.o., Budownictwo Ogólne.


0.0
Tagi: Ericpol
Napisz pierwszy komentarz