Proton Office

Starwood Capital Group włacicielem trzech kompleksów biurowych Ghelamco

T-Mobile Office Park
Łopuszańska Business Park
W dniu dzisiejszym spółka Ghelamco sfinalizowała transakcję sprzedaży trzech projektów biurowych: T-Mobile Office Park, Łopuszańska Business Park oraz Katowice Business Point. Ich właścicielem został fundusz Starwood Capital Group.

Powierzchnia biurowa trzech sprzedanych kompleksów wynosi 77 300 mkw. Doradcami Ghelamco zaangażowanymi w przeprowadzenie transakcji były firmy Jones Lang LaSalle i Hogan Lovells, z kolei nabywcy doradzała firma CBRE. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

 

To bez wątpienia jedna z istotniejszych transakcji na rynku powierzchni biurowych w 2014 roku, potwierdzająca, że budynki biurowe nadal cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, szczególnie te, w których zadbano o ekologiczne rozwiązania, potwierdzone stosownymi certyfikatami. – powiedział Mike Atwell, starszy dyrektor działu Rynków Kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE.

 

Starwood Capital Group jest prywatną firmą inwestycyjną, działającą w wielu sektorach nieruchomości na całym świecie. Główna siedziba funduszu znajduje się w Greenwich, w stanie Connecticut w USA. Od 1991 r. Starwood Capital Group zakumulowało prawie 25 miliardów dolarów kapitału własnego, a w chwili obecnej zarządza środkami rzędu 36 miliardów dolarów.

 

Chciałbym pogratulować funduszowi Stawood wejścia w posiadanie trzech najwyższej klasy inwestycji. – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. Ta transakcja podkreśla wartość naszych projektów jako produktów inwestycyjnych oraz wiodącą rolę Ghelamco na polskim rynku nieruchomości. Wyjątkowość umowy ze Starwood wynika także z faktu, iż po raz pierwszy przeprowadziliśmy transakcję, w której jednocześnie sprzedane zostały trzy nasze budynki. Środki pozyskane ze sprzedaży zostaną zainwestowane w nowe projekty biurowe, mieszkaniowe i handlowe.

 

Katowice Business Point to kompleks mieszczący się w centrum stolicy Górnego Śląska, oddany do użytku w roku 2010. Kompleks T-Mobile Business Park zlokalizowany jest przy ul. Marynarskiej 12 na warszawskim Mokotowie, a Łopuszańska Business Park znajduje się w biznesowej części dzielnicy Włochy. Obie inwestycje zostały zakończone w maju 2013. Wszystkie budynki uzyskały certyfikaty w systemie BREEAM. Na swoje siedziby wybrały je takie firmy, jak T-Mobile, Citibank, Allianz, Alior Bank, Tauron, PwC, czy Żywiec.

 

Wierzymy, że te nieruchomości mają potencjał, by korzystać z ciągłego wzrostu najszybciej rozwijającej się gospodarki w Europie. – powiedział Keegan Viscius, Wiceprezes Starwood Capital Group. Ta transakcja podkreśla rosnącą obecność Starwood Capital Group w Europie oraz naszą umiejętność korzystnego inwestowania na rynkach, które w naszym przekonaniu w długim okresie zyskają na procesie ożywienia gospodarczego.

 

Ghelamco Poland jest deweloperem i generalnym wykonawcą działającym na rynku nieruchomości komercyjnych. Realizuje obiekty biurowe oraz magazynowe. Dodatkowo, pod marką Ghelamco Residential, firma dostarcza na rynek inwestycje mieszkaniowe. Podczas 22 lat działalności Ghelamco Poland oddało do użytku prawie 500 000 mkw. biur i magazynów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz