Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFYI Commercial Consulting logoBusiness House logoArchicom logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoHAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoAluprof S.A. logoINTER-BUD logoOlivia Business Centre logoUNIMOR Development S.A. logoVantage Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoKontor logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Powstaje infrastruktura drogowa wokół Alchemii

Alchemia w Gdańsku
Alchemia w Gdańsku
Trwają obecnie prace nad ciągami pieszo-jezdnymi przy inwestycji biurowej Alchemia w Gdańsku.

Podczas realizacji każdej dużej inwestycji w centrum miasta należy zadbać o odpowiednia infrastrukturę drogową, która nie tylko utrzyma płynność ruchu, ale również zapewni bezpieczeństwo. Aktualnie w ramach gdańskiej Alchemii trwa budowa ciągów pieszo-jezdnych. Do końca lipca na Alei Grunwaldzkiej powstać ma prawoskręt do wjazdu na teren obiektu. W dalszym okresie ruszy budowa tunelu z peronu SKM.

W pierwszym etapie inwestycji wykonujemy dodatkowy pas jezdni do wjazdu na teren inwestycji dla jadących w kierunku Sopotu. Prace wykonawcze potrwają do końca lipca. W drugim etapie planowana jest budowa skrzyżowania z lewoskrętem, czyli pasem wjazdowym dla jadących w kierunku centrum Gdańska, zatokami autobusowymi z nowymi przejściami dla pieszych oraz sygnalizacją świetlną – informuje Edyta Korycka z firmy Torus, będącej deweloperem gdańskiej Alchemii.

Torus na celu ma stworzenie optymalnych warunków nie tylko dla użytkowników obiektu, lecz również dla lokalnej społeczności. W połowie sierpnia rozpocznie się budowa tunelu z peronu Szybkiej Kolei Miejskiej. Ma być on przedłużeniem istniejącego zejścia z peronu SKM Gdańsk Przymorze – Uniwersytet pod torami w stronę Alei Grunwaldzkiej, sąsiadujących sklepów i biurowców oraz do Hali Olivii przez tereny Alchemii. Koszt opisanej inwestycji ma w całości pokryć firma Torus.

Aktualnie trwają również prace rozbiórkowe budynku znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie I etapu Alchemii. Na tym terenie ma powstać drugi etap projektu.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
mantra