bcb wrzesień 2020

EKO Zrównoważony Royal Wilanów

Royal Wilanów w Warszawie
Royal Wilanów w Warszawie
Grupa Capital Park, inwestor biurowca Royal Wilanów, podjął decyzję o certyfikacji obiektu w systemie BREEAM.

Royal Wilanów będzie trzecią inwestycją firmy, po budowanym obecnie Eurocentrum oraz ArtNoblin (w trakcie procedury administracyjnej), realizowaną zgodnie z ideologią zrównoważonego budownictwa. Biurowiec z funkcjami handlowo-usługowymi powstanie na rogu ulic Klimczaka i Przyczółkowej w dzielnicy Wilanów w Warszawie. W czerwcu Capital Park podpisał umowę z generalnym wykonawcą, firmą Erbud S.A. Budowa ma rozpocząć się w trzecim kwartale 2013 roku.

Inwestycja ma być certyfikowana w systemie BREEAM International, Europe Commercial 2009. Celem jest uzyskanie oceny Very Good. Obserwujemy zmieniające się na rynku potrzeby i oczekiwania najemców względem powierzchni biurowych. Dbałość o środowisko stanowi już obecnie integralną część filozofii wielu firm, w tym Grupy Capital Park, dlatego też wszystkie nasze projekty biurowe realizujemy zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa – komentuje Sylwia Filewicz, Head of Development and Construction w Grupie Capital Park.

Royal Wilanów znajduje się w pobliżu zabytkowego Pałacu Wilanowskiego i osiedli mieszkaniowych Miasteczka Wilanów, a także powstającego fragmentu dzielnicy z przyszłym ratuszem i galerią handlową. Biurowiec oferować będzie 29 787 mkw. biur na pięciu kondygnacjach, a także 6 920 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. W podziemiach znajdzie się trzykondygnacyjny parking z 931 miejscami postojowymi, a także parking na rowery. Proces inwestycyjny ma potrwać 24 miesiące. Projekt budynku powstał w pracowni JEMS Architekci. Komercjalizacją części biurowej zajmuje się Colliers International.


0.0
Napisz pierwszy komentarz