EKO Budowa Royal Wilanów rozpoczęta

Royal Wilanów, wizualizacja
Royal Wilanów, Jems Architekci
Ruszyła budowa biurowca Royal Wilanów, który powstanie na rogu ulic Klimczaka i Przyczółkowej w Warszawie. Obiekt będzie oznaczony certyfikatem BREEAM.

Realizacja ekologicznego budynku to kolejna, po Eurocentrum Office Complex, warszawska inwestycja Grupy Capital Park – dewelopera działającego w branży od 2003 r.  Na wykonawcę projektu wybrano firmę Erbud SA. Zgodnie z warunkami kontraktu, ekipa budowlana powinna udostępnić gotowy biurowiec po 2 latach od daty rozpoczęcia prac. Powstający obiekt będzie składał się z 5 kondygnacji, w których pomieszczenia użytkowe będą stanowić łącznie ok. 29,8 tys. mkw. powierzchni. Lokale mają pełnić funkcje handlowo-usługowe. Zgodnie z założeniami inwestora na 6,9 tys. mkw. zostaną przygotowane restauracje, bary, sklepy, punkty usługowe, które są odpowiedzią na potrzeby Miasteczka Wilanów.

Chcemy stworzyć tętniący życiem obiekt, który wraz z przylegającymi placami będzie stanowił zarówno miejsce biznesowych spotkań, jak i atrakcyjny punkt na rodzinne wyjścia – zapewnia Wojciech Nowakowski, Investment Manager w Grupie Capital Park. 

Podpisano już umowę z pierwszym najemcą, który wykorzysta część obiektu przeznaczoną do prowadzenia działalności biurowej. Firma Erbud SA jako jeden z lokatorów przyszłego biurowca będzie miała do dyspozycji m.in. podziemny parking podzielony na 3 kondygnacje. Z 931 miejsc postojowych skorzystają najemcy i klienci, dodatkowo zaplanowano dla nich również specjalny punkt przechowywania rowerów.

Za  koncepcję budynku odpowiada pracownia JEMS Architekci. Komercjalizacją części handlowej zajmie się firma BOIG. Organizację przestrzeni biurowej powierzono natomiast spółce Colliers International. 


0.0
Napisz pierwszy komentarz