bcb wrzesień 2020

Ruszył trzeci etap budowy Generation Park

|
Generation Park Y
Generation Park Y
Spółka Skanska wkroczyła w trzeci etap budowy sięgającego 140 metrów budynku Y. Trzeci, najwyższy biurowiec zwieńczy kompleks zlokalizowany przy Rondzie Daszyńskiego.

Generation Park Y będzie złożony aż z 38 nadziemnych kondygnacji oraz 4 piętra parkingu podziemnego. Na powierzchni znajdzie się niemal 47 000 mkw. powierzchni biurowej. Oprócz tego do dyspozycji użytkowników będą dostępne również 323 miejsca parkingowe dla samochodów oraz 185 miejsc rowerowych. Przyszli najemcy będą mogli korzystać z aż 6 powierzchni typu sky-office (o podwójnej wysokości), rozlokowanych na różnych piętrach. Budynek będzie certyfikowany w systemie WELL i LEED na poziomie Platinum, a na jego 35. piętrze znajdzie się zielony taras z widokiem na centrum stolicy. Użytkownicy tej przestrzeni będą mogli podziwiać panoramę miasta z wysokości aż 127 m. nad ziemią. Biurowiec ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2012 r.

 

Generation Park Y to nasz pierwszy w Polsce wysokościowy biurowiec. W planie na najbliższe lata mamy kolejne, jak np. Spark A czy Warsaw One, który powstanie przy Rondzie ONZ. Skanska ma bogate doświadczenie w realizacji wysokościowców na świecie. Warto wymienić tu londyńskie ikony, jak: 180-metrowy Gherkin Tower czy 230-metrowy Salesforce Tower (dawniej Heron Tower). Korzystamy z tego doświadczania przy realizacji projektów w Polsce. Dzięki programowi międzynarodowej wymiany pracowników w Skanska, możemy czerpać z wiedzy naszych kolegów z całego świata – doskonałych ekspertów. Spotykamy się w międzynarodowym gronie, dyskutujemy i analizujemy jak powielać dobre praktyki, dostarczyć najwyższą jakość i eliminować ryzyka. Zależy nam, aby nasi pracownicy z zespołów projektowych brali udział w wizytach studyjnych na obecnie prowadzonych zagranicznych projektach takich, jak 2+U w Seattle, czy Scalpel w Londynie. Globalna skala, własne finansowanie i właśnie wymiana wiedzy, dają gwarancję jakości naszych projektów. – komentował Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający w spółce biurowej Skanska.

 

Kompleks Generation Park jest największą inwestycją Skanska w Warszawie. W sumie zaoferuje 84 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Projekt objął zabudowę pomiędzy ulicami: Towarową, Prostą, Wronią i Łucką. Projekt architektoniczny przygotowała warszawska pracownia JEMS Architekci.

 

Generation Park został zaprojektowany z myślą o człowieku i codziennych potrzebach. Inwestujemy w ścieżkę rowerową i inne udogodnienia dla rowerzystów. Zielona przestrzeń między budynkami to kilkadziesiąt typów roślin oraz kilkanaście gatunków drzew tworzących przyjazny klimat w centrum miasta. Przez zastosowanie zielonego betonu oczyszczającego powietrze, czy ule dające schronienie miejskim pszczołom, rozumiemy w Skanska odpowiedzialne, zrównoważone budownictwo z korzyścią dla ludzi. – dodał Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska.


0.0
Napisz pierwszy komentarz