bcb wrzesień 2020

EKO Rosyjski deweloper wybuduje w Paryżu najwyższe wieżowce Europy Zachodniej

Hermitage Plaza project, source: hermitage.fr
Hermitage Plaza project, source: hermitage.fr
Pochodzący z Rosji deweloper Hermitage prezentuje projekt kompleksu, który przewyższy londyński wieżowiec Shard.
Inwestycja ma kosztować około 3 miliardów euro i powstać na obrzeżach Paryża. Hermitage Plaza to dwie 320-metrowe wielofunkcyjne wieże, które mają zająć miejsce londyńskiego Shard jako najwyższego wieżowca Europy Zachodniej. Kompleks zlokalizowany będzie w dzielnicy biznesu La Defense i oferować będzie luksusowe apartamenty, biura oraz 5-gwiazdkowy hotel. W stolicy Francji jedynie Wieża Eiffla będzie mogła poszczycić się większą wysokością.

Wieżowce będą widoczne z każdego punktu w mieście - zapowiada Emin Iskenderov, Chief Executive w Hermitage – Przed końcem bieżącego roku mamy nadzieję sfinalizować umowę finansową i rozpocząć projekt.

Koncepcja zakłada stworzenie pierwszego we Francji wieżowca łączącego w sobie biura, apartamenty i hotel. Decyzja o budowie zbiega się ze spadającymi cenami nieruchomości i czynszów powierzchni biurowych w kraju. W tak trudnym okresie nie jest to oczywisty projekt do wykonania – komentuje Olivier Gerard, Head of Cushman & Wakefield France – Taka inwestycja jest ciężka do zrealizowania z powodów bezpieczeństwa oraz różnych przepływów użytkowników w ramach obiektu.

Emin Iskenderov jest niezrażony ciężkimi warunkami gospodarczymi i trudnościami w projekcie. Wskazuje na podobne projekty w Azji i na Bliskim Wschodzie, gdzie odnoszą sukcesy. Planują oferować usługi, których nie ma nigdzie indziej w Paryżu – zauważa Alexander Kraft, Chairman i CEO w Sotheby’s International Realty na Francję i Monaco – Jeśli projekt się uda, może być na niego miejsce na rynku, lecz musi on być wykonany dobrze.

Hermitage Plaza zaprojektowany został w pracowni Foster+Partners. Wieże będą mieć 85 i 85 pięter i mają zostać ukończone na początku 2019 roku. W ramach kompleksu powstaną również cztery mniejsze budynki. Łącznie Hermitage Plaza oferować będzie 165 000 mkw. powierzchni mieszkaniowych, 40 000 mkw. biur, 40 000 mkw. sklepów i restauracji oraz 35 000 mkw. powierzchni hotelowych. Inwestycja ubiegać się będzie o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz