bcb wrzesień 2020

PeKaBud prowadzi roboty przy Warsaw Spire

Warsaw Spire wzbogaci warszawski rynek powierzchni biurowych o 100 000 mkw.
Warsaw Spire wzbogaci warszawski rynek powierzchni biurowych o 100 000 mkw.
Firma PeKaBud rozpoczyna roboty murowe przy inwestycji Ghelamco – Warsaw Spire.

Firma PeKaBud poinformowała o podpisaniu kontraktu z inwestorem warszawskiego projektu biurowego Warsaw SpireGhelamco. Zakres prac obejmuje generalne wykonawstwo robót murowych dla całego obiektu. Jak podaje wykonawca, przewidywana ilość ścian murowanych do wykonania to 45 000 mkw.

Warsaw Spire powstaje w kwartale ulic Grzybowskiej, Łuckiej, Towarowej i Wroniej. Prace trwają od 2011 roku i w ich efekcie powstać ma kompleks o łącznej powierzchni około 100 000 mkw. Warsaw Spire składać się będzie z trzech budynków – A, B i C, przy czym budynek A będzie mierzył 180 metrów (220 metrów z iglicami). Dwa mniejsze biurowce osiągną po 55 metrów wysokości. Kompleks powstaje zgodnie z wymaganiami systemu certyfikacji ekologicznej BREEAM. Pierwszym najemcą Warsaw Spire jest europejska agencja Frontex.

Kontrakt podpisany przez PeKaBud nie jest pierwszym zawartym z firmą Ghelamco. Wykonawca pod koniec czerwca 2013 roku zakończył prace przy projekcie Łopuszańska Business Park, w którym wykonał prace murowe oraz prace wykończeniowe w obiekcie. W swoim portfolio ma również wykonawstwo robót murowych przy inwestycji Mokotów Nova oraz Crown Square.

PeKaBud działa od 1987 roku i zajmuje się prowadzeniem inwestycji budowlanych na zasadzie generalnego wykonawstwa. W swojej ofercie ma roboty wykończeniowe, murowe, elektryczne, sanitarne oraz rozbiórkowe.


0.0
Napisz pierwszy komentarz