Interbiuro - duży

EKO Wiecha na Eurocentrum już niedługo

Eurocentrum Office Complex w Warszawie
Eurocentrum Office Complex w Warszawie
17 października 2013 roku odbędzie się oficjalne zawieszenie wiechy nad warszawską inwestycją biurową Eurocentrum.

Eurocentrum Office Complex powstaje przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie i jest realizowany zgodnie z wymaganiami budownictwa zrównoważonego. Inwestorem obiektu jest Grupa Capital Park. 17 września odbędzie się uroczyste zawieszenie wiechy na budynku, symbolizujące osiągnięcie maksymalnej wysokości.

Projekt architektoniczny Eurocentrum powstał w pracowni PRC Architekci. W koncepcji użyto duże przeszklenia, a także połączenia kamienia, stali i aluminium na zewnątrz oraz w przestrzeniach wspólnych. W obiekcie zastosowano także rozwiązania proekologiczne, przykładowo termoizolacyjną fasadę, zewnętrzne rolety chroniące budynek przed nagrzewaniem czy też system wykorzystania wody deszczowej do podlewania roślinności. W kompleksie znajdą się również punkty ładowania pojazdów elektrycznych oraz udogodnienia dla rowerzystów, takie jak miejsca postojowe, szatnie i prysznice. Obiekt zdobył precertyfikat LEED na poziomie Gold.

Eurocentrum Office Complex oferować będzie 67 005 mkw. na 14 piętrach zespołu Beta, Gamma, Delta. W ramach kompleksu znajdą się również zielone atria oraz pasaż handlowo-usługowy zlokalizowany na parterze, w skład którego wchodzić będzie otwarta przestrzeń kawiarniana oraz restauracje i punkty usługowe. Użytkownicy obiektu będą mogli korzystać z 612 miejsc postojowych na trójpoziomowym garażu podziemnym oraz 158 miejsc przed budynkiem.

Ukończenie budowy planowane jest na czerwiec 2014 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz