Interbiuro - duży

EKO Rusza kolejny etap A4 Business Park

A4 Business Park w Katowicach
A4 Business Park w Katowicach
Trwa budowa katowickiego kompleksu firmy Echo Investment. Inwestor rozpoczął budowę drugiego etapu.

Budowa kompleksu A4 Business Park wkracza w kolejną fazę. Spółka Echo Investment rozpoczęła realizację drugiego etapu inwestycji, zlokalizowanej przy ulicy Francuskiej w Katowicach. W jego ramach powstanie 10-kondygnacyjny budynek oferujący około 9000 mkw. powierzchni oraz kubaturowy, wielopoziomowy parking dysponujący 560 miejscami postojowymi. Zakończenie budowy tego etapu planowane jest na czwarty kwartał 2014 roku. Wykonawcą stanu surowego jest firma Remax Construct.

A4 Business Park składać się będzie docelowo z trzech budynków. Realizacja pierwszego z nich właśnie dobiega końca – ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2014 roku. Biurowiec oferuje 9000 mkw. na 7 kondygnacjach i został w całości wynajęty przez IBM, koncern z sektora IT. W katowickim kompleksie planuje on otworzyć swoje centrum biurowe.

Kompleks powstaje w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Jego projekt postał w krakowskiej pracowni architektonicznej DDJM. Budynki powstają zgodnie z wymaganiami zrównoważonego budownictwa. W marcu 2013 roku inwestycja zdobyła certyfikat ekologiczny BREEAM Interim z oceną Very Good i wynikiem 64,62 proc. W ramach kompleksu znajdują się również punkty usługowe i handlowe, szatnie i parkingi dla rowerzystów, kantyna, klub fitness i miejsca do odpoczynku. W projekcie zastosowano naturalne materiały, nowoczesne technologie, energooszczędne systemy wind i wentylacji. W budynkach zamontowane mają być również między innymi systemy kontroli dostępu oraz sygnalizacje włamania.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra