Tork

Browar Lubicz jeszcze w tym roku

Pierwszy etap krakowskiej inwestycji Browar Lubicz zostanie oddany do użytku jeszcze przed końcem 2013 roku.

Właśnie trwają ostatnie prace przy budowie pierwszego etapu Browaru Lubicz, prestiżowej krakowskiej inwestycji. Firma Balmoral Properties planuje oddać inwestycję do użytkowania jeszcze w tym roku.

 

Kompleks składa się z budynków o funkcjach mieszkaniowo-biurowo-usługowych i zlokalizowany jest w ścisłym centrum Krakowa. W ramach pierwszego etapu powstaną dwa nowoczesne budynki mieszkaniowe, zostaną również odrestaurowane zabytkowe budynki dawnego Browaru. Klinkierowa elewacja nowych budynków ma współgrać z czerwoną cegłą odrestaurowanych. Architektura i kolorystyka kompleksu nawiązuje do budynków przemysłowych z XIX wieku.

 

Obecnie prowadzone są ostatnie prace przy elewacji zabytkowego Pałacu Goetzów (budynek H), najbardziej znanego obiektu w ramach kompleksu. Pomieści on w sobie przestrzenie biurowe, a jego architektura nawiązuje do czasów świetności budynku z XIX i początków XX wieku. Wewnątrz Pałacu, pod pieczą konserwatora zabytków, odnawiane są wszystkie detale nawiązujące do historii miejsca. Końcowe prace trwają również przy budynkach mieszkaniowych A i B. Na parterze budynku A znajdą się lokale usługowe, natomiast w budynku B – m.in. żłobek i przedszkole. Widoczny jest również postęp prac przy budynkach I i J, które przeznaczone będą pod działalność komercyjno-gastronomiczną. Ostatnie prace trwają także przy posadzce garażowej, a na dziedzińcach kładziona jest kostka brukowa. Jednocześnie Balmoral Properties kontynuuje prace przy kolejnych etapach inwestycji, w ramach których powstać mają apartamenty i nowoczesny biurowiec o powierzchni 5000 mkw.

 

Gdy tylko inwestor otrzyma pozwolenie na użytkowanie, kompleks będzie otwarty dla mieszkańców, najemców i odwiedzających.


0.0
Napisz pierwszy komentarz