Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

EKO Chmielna 25 oficjalnie otwarta

Otwarcie biurowca Chmielna 25 w Warszawie
Burmistrz dzielnicy Warszawa Śródmieście, Wojciech Bartelski
Firma LHI sp. z o.o. dokonała uroczystego otwarcia biurowca Chmielna 25 w Warszawie.

22 października miało miejsce oficjalne otwarcie kolejnej inwestycji LHI sp. z o.o. w Warszawie – nowoczesnego obiektu biurowo-handlowego Chmielna 25. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 gości, w tym burmistrz dzielnicy Warszawa Śródmieście, Wojciech Bartelski, Przewodniczący Rady Nadzorczej LHI, Oliver Porr oraz członkowie rady nadzorczej LHI GmbH Peter Kober i Jens Kramer. Na uroczystości obecni byli również architekci Andrzej Bulanda i Wojciech Mucha, twórcy projektu, oraz liczni partnerzy biznesowi inwestora. W spotkaniu uczestniczyli również najemcy obu inwestycji LHI.

Chmielna 25 może poszczycić się certyfikatem ekologicznym LEED na poziomie Gold, przyznanym 19 października 2013 roku przez komisję certyfikującą. Biurowiec jest drugą inwestycją, po Nowym Domu Jabłkowskich, jaką firma LHI zrealizowała przy ulicy Chmielnej.

Nowy Dom Jabłkowskich, oddany przez nas do użytku 2 lata temu, zgromadził w swoich murach renomowane firmy będące liderami w swoich branżach. Jestem przekonany, że w przypadku Chmielnej 25 będzie identycznie. Najemcy, z którymi prowadzimy rozmowy, wskazują na wyjątkowe połączenie korzystnych cech biurowca, takich jak lokalizacja, jego architektura, jakość i estetyka wykonania oraz ergonomia wnętrz – powiedział Robert Mandżunowski, CEO LHI. Chmielna 25 okazała się tak przyjazną przestrzenią do pracy, że sami postanowiliśmy przenieść tu nasze biuro – dodał.

Całą część handlową budynku zajmie marka Smyk, która urządzi tu swój sklep flagowy. Najemcami części biurowej są Nextep Group oraz LHI Sp. z o.o.

Chmielna 25 na siedmiu kondygnacjach oferuje około 3800 mkw. powierzchni biurowej oraz około 1700 mkw. powierzchni handlowo-usługowej na poziomach -1 i 0. Plan budynku oraz jego architektura nawiązują do sąsiednich kamienic. Architekci z biura Bulanda, Mucha Architekci zaprojektowali w centralnej części obiektu atrium o wysokości 5 kondygnacji, które zostało przykryte szklanym dachem. Dzięki temu rozwiązaniu naturalne światło słoneczne doświetla przestrzeń wspólną oraz pomieszczenia, których okna wychodzą na patio. Powierzchnie zlokalizowane od strony północno-wschodniej zapewniają widok na dziedziniec sąsiedniej kamienicy wraz z zieleńcem, natomiast tył kamienicy wychodzi na pełne drzew podwórko przy ul. Widok 14. Na 5 piętrze Chmielnej 25 ulokowano taras. Na każdym piętrze budynku znajdują się prysznice, dostępne są również miejsca parkingowe dla rowerów. Na poziomie -2 zaprojektowano 25 miejsc dla samochodów oraz stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych. Najemcy korzystać będą mogli również z niewielkiej kawiarni.

Małe biurowce w ścisłych centrach miast cieszą się ogromnym zainteresowaniem firm, którym zależy na prestiżu i korzystnej lokalizacji. Takiego poczucia ekskluzywności nie są im w stanie zapewnić biurowe wieże. Kameralne biurowce, podobnie jak zrewitalizowane kamienice, przyciągają najemców o wyrafinowanych gustach, oferują wyjątkowy klimat wspólnoty ludzi pracujących w takim miejscu, którzy na co dzień nie są dla siebie anonimowi – skomentował Robert Mandżunowski.

Generalnym wykonawcą Chmielnej 25 była firma Budner S.A., która pracowała nad inwestycją 18 miesięcy od jesieni 2011 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz