Ochota Office Park zmieni się w Adgar Park West

Szklana elewacja w kompleksie Adgar Park West
Boczne elewacje Adgar Park West
Grupa Adgar przekształca zakupiony w czerwcu kompleks w Warszawie, który zyska nową nazwę, logo, architekturę i dodatkowe funkcje.

Grupa Adgar kupiła zlokalizowany przy Alejach Jerozolimskich 181 kompleks Ochota Office Park w czerwcu tego roku. Firma poinformowała o planach modernizacji obiektu i przemianowania na Adgar Park West. Nazwa nawiązuje do lokalizacji inwestycji w zachodniej części stolicy, w pobliżu Parku Szczęśliwickiego. We współpracy z biurem projektowym HRA Architekci została opracowana nowa koncepcja architektoniczna. Co więcej, Grupa Adgar planuje stworzyć strefę sportu, rekreacji, zakupów i spotkań dla fanów aktywności, a także całkowicie przebudować wspólną przestrzeń na parterze budynków. Wokół kompleksu powstanie całoroczna ścieżka do biegania z elastyczną nawierzchnią poliuretanową o długości 900 metrów. Modernizacja ma zakończyć się w drugiej połowie 2014 roku.

 

W oparciu o nasze doświadczenie z rynków nieruchomości biurowych na całym świecie, jestem przekonany, że nasz ambitny plan zmian w Adgar Park West okaże się wielkim sukcesem – powiedział Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar w Polsce. Po zakończeniu tego procesu, kompleks będzie oferował nowoczesną i funkcjonalną powierzchnię biurową oraz pożądane miejsce do pracy zapewniające optymalne warunki z punktu widzenia pracowników. Dzięki znakomitej lokalizacji, a także stworzeniu unikalnej strefy sportu, Adgar Park West będzie stanowił doskonałą, zaawansowaną technologicznie bazę do prowadzenia działalności biznesowej – dodał.

 

Nowa koncepcja architektoniczna zakłada zmianę zewnętrznego wyglądu budynków. Od strony Alei Jerozolimskich ma powstać nowa, 100-metrowa szklana fasada, zapewniająca jasną przestrzeń wewnętrzną – atrium, w którym zlokalizowane będą punkty usługowe, w tym sklepy, restauracje czy kawiarnie. Co więcej, odnowiona zostanie cała elewacja trzech budynków wchodzących w skład Adgar Park West. Modernizacji zostaną poddane również tereny zielone wokół obiektu, zaaranżowane wokół ścieżki dla biegaczy.

 

Zmieni się także wnętrze kompleksu. Nowa strefa sportu, rekreacji, zakupów i spotkań dla fanów aktywnego stylu życia, która powstanie na parterze, zajmie łącznie 6000 mkw. Ma być to pierwsze tego typu centrum w Polsce, które zgromadzi sklepy z akcesoriami sportowymi oraz poradami specjalistów, a także unikalne urządzenia, takie jak mini baseny Swim Jet Pools, stacje, w których można zamontować własny rower lub przetestować modele dostępne na rynku, nowoczesny klub fitness, czy przyrządy do ćwiczeń zainstalowane na zewnątrz kompleksu. Ponadto, znajdzie się tu profesjonalne centrum medycyny sportowej, rehabilitacji i fizjoterapii.

 

Kompleks, jako była siedziba T-Mobile, już teraz spełnia wysokie wymagania w kontekście rozwiązań informatycznych. Grupa Adgar planuje jednak wykorzystać dalsze zaawansowane technologie, jak na przykład bezpłatne Wi-Fi, dostępne na wszystkich powierzchniach wspólnych.

 

Na początku przyszłego roku w Adgar Park West powstanie również Centrum Szkoleniowe Adgar Ochota, które zaoferuje 8 sal szkoleniowych (o powierzchniach od 17 do 190 mkw), Chill Room oraz Event Room (176 mkw.) z zapleczem multimedialnym.

 

Kompleks składa się z trzech połączonych ze sobą budynków, które łącznie dysponują 43 000 mkw. powierzchni na wynajem. Użytkownicy korzystać mogą z 1100 miejsc postojowych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz