Tétris Poland logoVantage Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKontor logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoForbo Flooring Systems Polska logoArchicom logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoCOTEX Office Centre logoPodium Investment logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

CBRE chce kupić firmę Norland

Firma CBRE zapowiedziała chęć zakupu firmy oferującej techniczne usługi inżynieryjne w nieruchomościach komercyjnych – Norland Managed Services LTD.

CBRE za przejęcie firmy zapłaci 250 mln GBP plus dodatkowo do 50 mln GBP odroczonej zapłaty warunkowej. Celem zakupu jest zwiększenie zakresu usług, jakie CBRE oferuje swoim klientom korporacyjnym w Wielkiej Brytanii i Europie.

 

Firma Norland powstała w Londynie w 1984 roku i oferuje techniczne usługi inżynieryjne właścicielom i najemcom nieruchomości komercyjnych. Firma specjalizuje się w wysoce wyspecjalizowanych powierzchniach biurowych, takich jak centra obsługi telefonicznej (call center) czy specjalistyczne biura maklerskie/handlowe (trading floors), które stanowią obecnie szybko rozwijający się segment rynku. Norland zatrudnia 4000 pracowników w 14 biurach i obsługuje ponad 300 klientów.

 

Transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w 2013 roku. Obecnie jest w trakcie zatwierdzania przez Komisję Europejską. Doradcą finansowym CBRE był BofA Merrill Lynch, a doradcami prawnymi - Simpson Thacher & Bartlett LLP.

 

CBRE jest największą firmą doradczą i inwestycyjną na rynku nieruchomości komercyjnych na świecie (pod względem przychodów za 2012 rok). Główna siedziba firmy mieści się w Los Angeles. W CBRE pracuje około 37 000 pracowników w ponad 300 biurach na całym świecie. W ramach usług oferowanych przez firmę znajduje się: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne.


0.0
Tagi: CBRE
Napisz pierwszy komentarz
mantra