Interbiuro - duży

KPT wydał dwa kolejne zezwolenia

Firmy Syntaj oraz Supersnow otrzymały pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał kolejne dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. 133 i 134 zezwolenie wydane od początku istnienia KPT otrzymały firmy Syntaj i Supersnow.


 

Syntaj działać będzie na terenie Gminy Trzebinia. Spółka planuje wybudować tam nowy zakład, w którym wykorzysta najnowsze technologie do produkcji systemów posadzkowych. Znajdują one zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym, przemyśle farmaceutycznym, przemyśle motoryzacyjnym, przemyśle mechanicznym, laboratoriach, kuchniach, piekarniach, szkołach, szpitalach, a także supermarketach. Syntaj ma zainwestować na terenie strefy co najmniej 6 mln złotych, a także zatrudnić przynajmniej 20 nowych pracowników.


 

Syntaj jest już drugą firmą, która będzie prowadzić swoją inwestycję na terenie podstrefy w Trzebini. W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013, Gmina Trzebinia uzyskała wsparcie finansowe na uzbrojenie terenu w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, energetyczną, a także drogi wewnętrzne. Co więcej, Gmina znajduje się w bezpośredniej bliskości zjazdu z autostrady A2.


 

Druga z firm, która otrzymała zezwolenie na działalność w krakowskiej SSE to Supersnow. Przedsiębiorstwo swój nowy zakład ulokuje w Gminie Czorsztyn. Firma rozpocznie tam produkcję urządzeń naśnieżających, wykorzystując innowacyjne rozwiązania. Spółka zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 20 mln zł, a także stworzyć przynajmniej 30 nowych miejsc pracy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra